Pro 102011
 

jak je to se mnou… ?

Užívám si víkendu a nemyslím na to co přijde nebo nepřijde. Těším se, že jsem sama doma a budu si dělat po svým. Napeču ještě nějaké cukroví, uvařím si polívku kopračku a růžičkovou kapustu se slaninou a bramborem a pomalu si začnu naklízet na svátky. Stromek budu mít letos z vlastních zdrojů. Na zahradě mi vedle sebe roste smrk a borovice a jedno musí pryč. Stíní si a jsou na sebe natlačeni jak siamská dvojčata. Půjde menší smrk a na jeho místo, nebo spíš už trochu opodál, zasadím na jaře nový z náletu. Pro hezkej pocit jsem se svátečně oblékla i doma a dala si na krk darovaný náhrdelník od Vlaďky z čaroitu doplněného křišťálem. Jsem mrzout nebo starej sobec?? Každopádně jsem až euforicky ráda, že jsem sama. Ale všeho dočasu. Od pondělí mám v knihovně maraton besed o pohádkách, a tak si to ještě doma připravuji, tak nějak po chvilkách dnes a zítra už navážno. Besedu pro ty malé mám, a teď ještě smontovat z fragmentů myšlenek celek pro ty větší. Začátek už taky mám v kupě, a to je dobrý. Dobrý rozjezd znamená mnoho, i když někdy i dobrej začátek neznamená vůbec nic! Co se zdálo nadějným se posere natotata. A vo tom ten život je, jak praví klasik. Jemné průsery udržují jeho tonus na vibračně vyladěném středu. Nebo jak bych to řekla. Tak práci zdar, a té mojí a vaší zvláště.

 Posted by at 10.51

  9 Responses to “Svátek”

 1. "Montáž fragmentů myšlenek"!To je vážně dobré! Dosud jsem netušil, co se také dá "montovat" i když jsem se profesně na více montážích živil! 🙂

 2. To je "Návrat idola"?…a děkuji ať jsi kdo jsi:)

 3. "Návrat idola" má …….…. asociovat "Návrat idiota"? Nebo mne to napadlo irelevantně? 🙂

 4. No, já jsem si říkala, že mi to foneticky něco připomíná, ale tohle je opravdu příliš smělá konstrukce… to si nemůžeme připustit ani ty ani já..

 5. ad 4)Nesouhlasím! Proč nebýt oba smělí! 🙂

 6. to ZUZI & IDOLTo jsem zvědavá na pokračování.
  S vámi mě baví svět! K.

 7. Smělá.. moje smělost a odvaha jde někdy přes mrtvoly, a je mi to prd platný. Jindy se držím zpátky a je nemlich to samý. Nemám v tom dosud jasno. Ale když vidím tvoje svaté nadšení přiznávám, že na ten film jsem samozřejmě myslela a hodně mě to pobavilo. Jen jsem měla obavy, zda to oceníš!

 8. Kláro,Kláro, nepřeháněj, buď prosím méně smělá :)). dík.

 9. Zuzi a KlářeAno, proč být zbabělí?
  PS oběma vám děkuji za souhlasný názor! 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz