Říj 092011
 

a jak se to všechno propojilo  – 1.

  • V pátek se doma pracovalo;  čistil se kotlík, trubice,  šroubovaly se schodnice, a prskaly ventily po celém domě. V baráčku bylo brzy teplo jako v sauně, ale jak často říkám..  pochybnosti zůstaly.  Zdá se mi, že voda stále někde uchází… ale kde…  ručička ukazatele množství vody v systému klesá a klesá. A omylem se přerušil přítok do koupelny. Takže nás čeká nové rozkopání a při jednom se vybuduje i nová šachta. Místo v podlaze ve zdi. A v ložnici a koupelně vymění radiátory. Přesně toho jsem se obávala. Jak se kopne do baráku, neví se kdy přestat. A není zaručeno, že to topení někde neteče, ale kde..
  • V letošní sezóně, kdy prý leckomu pomrzly pohlavní orgány ořešáků, mám já na svém pozemku plodů nadúrodu.
  • V sobotu a neděli jsem relaxovala a relaxuji – viděla několik krásných pořadů o umění. Nemohla jsem se odtrhnout. V pátek však,  jsem stiskla tlačítko ovladače s pochmurným výrazem ve tváři a větou SMRT fotbalu českému záhy. Hned po prvním vsítění, takovém nenápadném jako by se vlastně vůbec nic nestalo…
  • Zemřel muž, který změnil svět a už se spekuluje nad jeho dědictvím.  Nechtěl-li dávat peníze na charitu, jeho věc.  Slovo charita stejně jako slovo upřímnost , ztratilo v našem rybníčku svůj kredit.  Ty nekonečné kalendáře,  silikonové krásky a jejich prezentace ve spojení s administrativou těmi penězi pro potřebné financovanou… nevím, zda celý ten systém není nějaký divný…
  • O Stevovi  Jobsovi vyšel  text v sobotních Lidovkách (Veronika Bednářová: Steve Jobs byl víc sexy než Bill Gates). Mluví zde o něm česká designérka Dominika Applová, žijící v legendárním Silicon Valley, s firmou Apple, před časem,  zde spolupracující.  Citace z textu:

…Jeho heslo: Udělej to šíleně skvěle! mě provází a provázet bude. Bude mi chybět syrová energie člověka, který dokázal že spoléhat se na své přesvědčení se vyplatí.

…Nemluv o tom co uděláš, mluv o tom, až to uděláš.

…Samozřejmě. I tady (v S. V.) je důležité, kdo s kým hraje golf, kdo koho pozval na party. Nehrát tyhle trapně společenské hry chce jisté schopnosti, které spousta lidí nemá. Steve Jobs je měl.

…V tom byla právě síla….  Jobsovy filosofie. Řekl:  Nic není nemožné. Neříkejte mi, že to nejde! My to dokážeme! Uděláme něco výjimečného.

Dominika  také zmiňuje systém, co nyní v S. V.  a jinde frčí:  peer to peer –  P2P, česky člověk člověku.  Je to označení internetových služeb, kdy spolu komunikují přímo jednotliví uživatelé.  Jedná se v podstatě o takový výměnný obchod, protislužbu…  stará známá věc, jen se to jinak jmenuje… a díky síti je vše přístupnější, rychlejší, pohodlnější.

 Posted by at 13.01

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz