Srp 282011
 

a přišla jsem k tomu jak slepý k houslím

Aneb, čeho se člověk naděje..

Možná si pamatujete, jak jsem nedávno zde barvitě líčila naši cestu do Rakouska a kochací zastávku na čůrání, kdy náhodou se zde vyskytnuvši hledači kešek chovali se nepatřičně a nám umožnili udělat radost malé Emmě nálezem pokladu. Tak, přečtěte si prosím tuto příhodu znovu, budu na ní navazovat.

Někdy mně něco vrtá hlavou, a tak jsem se po čase k této epizodě vrátila. Rozhodla jsem se, že se podívám na zoubek té kešce a také zjistím kde vlastně ta fungl nová kaplička se svatým Hubertem stojí, abyste případně i vy, náhodně projíždějicí, mohli navštívit toto požehnané místo, kde citlivější jedinci mohou načerpat energii přímo ze zdroje. BINGO! Po chvíli se mi podařilo objevit krásné fotografie nejen kapličky, ale také ze slavnosti jejího posvěcení!

Svatohubertská kaple v Líšově u Českých Budějovic byla posvěcena dne 21.11.2010.

Parádní sexy sametové hábity s liščím kožichem mají ti myslivečtí hodnostáři, škoda, že pod nimi nemaji NIC, bylo by efektní je jen tak rozevřít – pro radost …! Více si přečtěte zde a fotografie si můžete zvětšit

Líšovskou kapličku jsem jako kešku na mapě nenašla, ale nalogovala jsem se na okolí mého města a zjistila, že téměř ke všem keškám je připojena legenda z Výletů na knihovnických stránkách, které jsem zde umístila, spolu s odkazem zdroje. Nebudu uvádět další odkazy na geokešink, abych zase neprořekla něco co nemám. Tak jo. Ještě vám nabídnu ke shlédnutí předmět, který jsme si z tajné krabičky odnesli, myšku se sombrérem. Naaranžovala jsem ji v Rakousku do malebné skupinky ostatních figurek nalezených v krabici na hraní a výjev nazvala Ekumenické setkání:

Ekumenické setkání: Žehnám vám přátelé, ať už jste odkudkoli a jakéhokoli vyznání. Svět patří nám, pro všechny dosti místa..

Maně mě napadá, zda ta keška nebyla náhodou zrušena…

 Posted by at 8.03

  17 Responses to “Geokešink má láska”

 1. Oni si to mají najít sami a Vy prásknete kde to je. Geokešink je rozšířenější než by si leckdo myslel, a zjistil jsem – aspoň ve Vyškově, že aktéři mají rozsáhlé a hluboké znalosti z různých oblastí historie, kultury, přírody. Můžete se stát jedním z těch kdo vybírá náměty a místa a popisuje je. Myslím, že by Vás to bavilo.

 2. Neláká mě to, už je to dost profláklý a je to taková berlička. Pro ledacos. Právě vyplňuji přihlášku do České botanické společnosti, to je jiný kafe.

 3. No a tos tu keš vybrala a co dál jako? To přece takhle nemá fungovat, nebo jo?

  Já mám teda jednu kešovou záležitost s přítelem, Minci pro štěstí pro Dalajlámu,se zadáním, že musí přes Tíbet do Švýcarska. Už se jí jednou povedlo, že doputovala až do Číny, tak ji ovšem objevil nějaký pitomec, který si až v doma v Česku na netu přečetl, že má doputovat do Tibetu a ne do ČR :o(.

 4. Četlas to? Vše OK, jen jsme si vzaly myšku. Tomu co píšeš nerozumím, však o tom nic obecně nevím.. Již dříve jsem pozorovala divně se chovající osoby, ale tak jsem si jen řekla, asi… ale tito se chovali jak nešikovní záškodníci.

 5. No já tomu taky moc nerozumím, proto se do toho nepletu:o), jen vím, že ty skrýše mají nějaký smysl, který nespočívá v tom, že si z nich každý veme jen tak bez dalšího co me mu zlíbí. Když neco vemeš, musíš to něčím nahradit, tedy něco jiného vložit, případně keše, které mají svůj travel bag mají někam doputovat, mají svůj cíl, který je popsán na netovém účtu.
  Příklad ( nebudu do toho montovat tu minci, to je moc složité :o) )- zubař někde v Kanadě vloží do schránky 5 přívěsků se svým logem a travel bagy ( 1 takový bag stojí cca 250,-Kč) zadání zní, že se všechny ty přívěsky mají dostat na určité místo do Dánska, no a pak mpůže na internetu sledovat, kudy přes celý svět ty zoubky putujou.

 6. Takže otázka zní, číms nahradila tu myšku ? :o)

 7. JInak geokešing určitě není žádná berlička, je to jak říká LV, jednak to lidi motivuje k větším či menším sportovním výkonům a druhak to má smysl poznávací.

 8. Dík,ano, v pokladnici to bylo napsaný, že to máme něčím nahradit, ale holt jsme jako to jako vetřelci brali jako svou kořist, kdoví, zda ten keš ještě existuje, na mapě jsem ho neobjevila, ale nevěnovala jsem tomu dostatek pozornosti, tak je klidně možný, že jsem značku přehlédla, ostatně ani přesně nevím kde ta kaplička stojí. Dívala jsem, že jsou ty věcičky rozdílné na mapě, ale že to mají tak propracované jsem netušila. To potvrzuje fakt, že i dospělí jsou v jádru dětinští. Pro mne to berlička je. Zajímám se o krajinu, památky architekturu a takový věci odedávna a nepotřebuji u toho lovit kešky, podle mě to zasírá planetu. Zajímají mne staré stopy člověka v krajině – různé náhony, značky na kamenech, milníky, staré cesty, věci, které vznikly normálně přirozeně, tyhle moderní nadstavby jsou jisté náhražky toho o čem píšu. Však jako povzbuzení zájmu o místo je to věc dobrá pro ty, kteří by tam jinak nešli.

 9. Kdybyste se zúčastnila semináře knihovníků ve Vyškově, mohla jste strávit dvě hodiny ód na mou práci. V programu byla návštěva muzea a protože nebylo co dělat přišli tam seminárníci dříve a muzeum jim promítlo filmy na kterých jsem se podílel jako spoluator. Byli spokojeni. Součástí bylo také laudatum. Mohla jste se přidat k těm,kdo tvrdili, že mě znají a dílo též.

 10. Ano, jen zda jste neusnuli na vavřínek. Hodně dlouho jsem o vašich plánech neslyšela, Musil, Frýdek-Místek pokud mě paměť neklame.
  Poučné, zábavné a kreativní filmy dvojice jadomek-Veselý jsou doufám ještě dostupné:
  http://rozvedena.blokuje.cz…e.php

 11. na vavřínech… odkazy jsou všechny funkční. Záhady krysařova kraje, Malíř švestkových knedlíků, Vyškov v proměnách času, též videoklip Lože vyvrhrlovo.

 12. NO tak nakonec myslet si o tom můžeš zuzi co chceš, ale takhle si prostě zkazila hru. Chápu, že nepotřebuješ pro svoje aktivity kešky, tak je prostě nelov, sem málem napsala nekraď 😀
  Každého nebaví chodit kilometry krajinou, nebo jezdit na kole, lidi prostě hledají aktivity, které jsou pro ně vhodné, a je to pořád lepší, než kdyby seděli doma naprdeli a nedělali nic.
  Zasírá planetu, mno, planetu zasírají třeba pet lahve a to nikomu nevadí, furt je všichni kupujou.
  A vůbec je zasírání krajiny věc názoru, někdo by mohl říct, že krajinu zasírají třeba sochy, které do ní nepatří, lyžařské vleky, cyklostezky,…..

 13. Máš pravdu Mod, kde je člověk, tak se vždycky něco posere, ale i já mám svou pravdu. howg. Dnes je svět jeden velký byznys.

 14. GeocachingJakozto aktivni ucastnik geocachingu (asi 550 krabicek) s usmevem ctu vasi diskuzi. Vsechno ma svoje klady a zapory. Take zalezi jakym zpusobem se to provozuje a co se od toho ocekava. Je pravdou, ze to ted uz dela kazdy a ze je tech krabicek spousta. Ja jsem diky teto zalibe poznal spoustu krasnych mist, kam bych se normalne nedostal. Zuzi, pokud te zajimaji "stare stopy cloveka v krajine" tak by pro tebe byla treba cache http://www.geocaching.com…1ef7533
  Rozklikej si tam dole ty ocislovane obrazky, tak i vidis co tam uvidis. Sam jsem jednu krabicku zalozil, je tady stranou od cesty zajimavy strom ( http://www.geocaching.com…38f2c74 ), normalni clovek se k nemu nedostane, neni v turistickem pruvodci, takhle ma moznost si k nemu zajit. Zatim je to v pohode, nikdo nic nenici. Tak takhle je to.
  M.

 15. Mirku,já dumala, zda toho Mirka znám a podle té kešk,y kterou jsi založil jsi to ty, na kterého jsem myslela. Tak ty máš zase novou zábavu… jsi opravdový bohatýr, aktivní chlapík! Odkaz předchozí je velmi pěkný, všechno jsem proklikala, vidím, že si budu muset poopravit názor a poklonit se tomuto životnímu stylu; jako pyšný Ivánek dědečku Hříbečkovi 🙂

 16. Geokesink mne davi i kdis jsem 4 .tridai moji mamu to davi i brachu i miho pejska grejsinka geokesink je zabava posilam smajlika♡;-)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient