Srp 252011
 

nesouvisle

Častým tématem mých myšlenek je změna. Změna životního stylu, změna prostředí, změna práce. Milada to dokázala v poslední době dvakrát po sobě. Běhenm roku změnila jednou práci a dvakrát bydliště. Diametrálně. Od října bude začínat na fungl novém pískovišti v pěkně vzdáleném městě. Ta má ale odvahu. Ale má také vzhledem ke své odbornosti více možností.. V úterý jsem se setkala na obřadce s evangelickým knězem, cca 40-45 let a v malém rozhovoru mi sdělil, že knězem je posledních několik let, do té doby vykonával civilní povolání… byl spíkrem v rádiu. Rozhodl se, doplnil si vzdělání a dokázal se přeorientovat. Co je lepší: jít za svým snem nebo se přizpůsobit a najít nebo objevit své štěstí tam, kde právě jsi??

Kamarádi mne pozvali na pár dní do české Sibiře, kde jsou na chatě. Rozhodla jsem se již předtím nezúčastnit se teambuildingu v Krkonoších, ale tohle je lákavé. Před několika lety jsem tam s nimi strávila týden a krajina mne okouzlila svou rozmanitostí, svými lesy a hlavně absencí turistů. To mám ráda. Ještě váhám, protože mne čeká velká akce doma. Oprava topení vedeného v betonu a pod kachlíčky v předsíni – zrovna pod dřevěnými schody, výměna radiátoru a čerpadla v kotelně. A celková revize kotelny, výměna různých těsnění, obalů ani nevím jak to všechno nazvat. Tento víkend budu muset vyklidit a připravit na tu akci několik zón v bytě a kotelnu. Nebude to hračka. V předsíni trůní stará truhla plná knih. musím se konečně podívat, co tam je. Kdybych mohla mladým dát nějakou životní radu, tak by to bylo: nehromaďte a kultivujte se jinými způsoby. Mějte jen to nejnutnější a knihy si půjčujte v knihovně.

Včerejším dnem jsem začala rozbíjet bedýnky. Topím uhlím a celý rok mi sem maminka nosí dřevěné bedýnky od zeleniny na zátop. Letos to nějak přehnala. Nacházím je všude ve velkém množství. Dala jsem si za úkol každý den jich 5 rozbít. V tomhle vedru je to tak akorát. Skončím a jdu se osprchovat. Deset jich mám zlikvidovaných, ale ani se to nepozná. Mám obavu, aby prázdná místa nebyla znovu průběžně doplňována.

Neprožívám dobré období. Mám starosti a tentokrát je do toho zainteresována i moje matka a dcera. Bože dej nám nějakýho chlapa, kterej by holomka srovnal pěkně do latě. Nebo odstavil elegantně od lizu. Nebo nebyl by nějakej takovej hodnej na půjčení?? Na dobu určitou? Jo, vo takový chlapy je nouze a kdoví esli vůbec takový chlapáci existují? Jednoho jsem znala, byl to můj tatínek. Ten by mě nedal.

 Posted by at 21.23

  8 Responses to “Několik poznámek z posledních dnů”

 1. No hele, já bych to mohla půjčit svého syna, není zas tak úplně moc hodnej, ale pro účely srovnání holomků se hodí skvěle:o)

 2. Děkuji za nabídku, jen zda by necuk, kdybych to vzala vážně. 🙂

 3. Domáci tyrani nejsou příliš odvážní, v podstatě to jsou zbabělci, takže stačí se jim postavit. Problém je v tom, že když se jim člověk nepostaví hned na začátku, tak tak oni jsou ojedinělým odporem sice překvapení ale příště přidají na intenzitě. takže to chce svůj odpor opakovat.Další skutečností je to, že je třeba zbavit se ze své strany pocitu viny v případě odporu proti domácímu tyranovi. Ve Vašem případě jsou dle mě dvě možnosti. Obrátit se na policii a úřady, zákaz vstupu do domu, atd. Druhá možnost- zainteresovat mužského příbuzného, například ze strany jeho otce. Postavil bych je před možnost, že budou mít ostudu z vnuka, synovce atd. , který bude bezdomovcem, vězněm, medializován atd. nesmíte posuzovat metody ale cíle, v takovém případě.

 4. Jsem toho nízoru, že kvůli naznačeným problémům měnit zaměstnání není dobré, aspoň ne hned. Spíše bych uvažoval o tom jak své aktivity a znalosti prodat,nemusí jít o finanční ohodnocení, stačí spolupráce s redakcí novin atd., v rádiích také často přijímají moderátory. Mám zkušenosti, že přílišná aktivita v určité oblasti bez patřičného výstupu a ohodnocení vede spíše k depresím a pocitu zbytečně vynaložené energie a časui.
  Co se týká evangelických církví, tak stát se tím kdo káže není tak těžké, mají na to školení. I když existují VŠ evangelické, tak nejsou v řadě případů třeba.

 5. Neboj, to by necuk, pokud po něm nebudeš chtít, aby něco opravoval nebo uklízel tak určitě necukne 😀

 6. jít si za svým?tak co se týče krocení holomků mám jisté zkušenosti neb již tak rok zápasím se svým synem s kterým tříská puberta 🙂 je to taky docela slušný adrenalinový sport 🙂
  A co se týče toho směřování za svým cílem? Já osobně si již několik let vyšlapávám cestičku ke svému snu a více či méně permanentně přesvědčuji rodinu, že to má nějaký smysl. jde o tu moji kozí farmu 🙂 prostě tam se cítím šťastný a beru to asi tak, že mi zbývá nějakých 10-15 aktivních let kdy mohu něco naplno dělat a ty roky si chci fakt užít podle svého. Rodina z toho tedy není příliš nadšená, ale v rámci svých možností mi pomáhají a to je fakt moc prima. takže asi tak…určitě doporučuji jít si za svým..

 7. Děkuji moc za vaše názory a podporu. zuzi

 8. spolecenska sebevrazda?vidim, ze zde jsou vsichni v obraze a kolektivne prikyvuji hlavami nad necim, co vylil jeden lidsky mozek pres klavesnici na jejich monitory, a to i pres to, ze spolecnou domacnost nesdilime jiz pres 3 mesice (predtim obcasne vikendy)..
  Kdybych mel dost casu se tim zabyvat, tak si prectu i dalsi tucty, tematicky jiste podobnych clanku, ale to bohuzel nemam, takze preji pocit vhodne straveneho casu. Me se ho uz par minut totiz nejak nedostava.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz