Čvc 202011
 

ač to má nepřetržitě na krajíčku

 

Osekala jsem a mám náladu pod psa. Někdy člověka rozhodí pár maličkostí, které jindy přejde jakoby nic a jde dál. Měla bych mít radost, že moje přání – aby dnes nepršelo – bylo vyslyšeno. Ale nestačí to. Mám zkrátka splín a hotovo.Tak si ho užiju a pěkně se dnes budu litovat. To mi jde docela dobře. Ale nic to neřeší.

Několik z vás mě požádalo, zda bych zveřejnila seznam knih, které chci prodat. Jsem předběžně domluvena, že většinu titulů ode mne odebere blízký antikvariát, ale tam se dostanu nejdříve za měsíc. Tak, jestli byste měli o něco za seznamu opravdu zájem, ozvěte se mi prosím do vzkazníku. Nebudu zastírat, že knihy bych ráda prodala dobře a také jsem si vědoma, že kupec má radost nakoupí-li lacino. Dívala jsem se předběžně na netu jen na pár knih, a tak je oceněné nemám. Však tuším, že některé budou asi vzácnější zboží.

 1. Švabinského Český Slavín / SPN 1985
 2. Vondruška, Vondrušková: Tradice lidové tvorby / Artia 1988
 3. Staňková, Baran: Lidové umění z Čech, Moravy a Slezska / Panorama 1987
 4. Plicková: Malované salaše / tatran 1982
 5. Johnová a spol.: Lidový malovaný nábytek v českých zemích / Panorama 1989
 6. Hrníčko: dřevěné lidové hračky z Hlinecka /Katalog 1979
 7. čESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ HRAČKY / ORBIS 1951
 8. Mencl: Lidová architektura v Československu
 9. Morus: Světové dějiny sexuality 1,2,3 / 1969
 10. Kaplický: Album / 2005
 11. Lamač: Vincent van Gogh / Odeon 1983 a z té samé edice:
 12. Nicolas Pousin, Adolf Kosárek, Raffael, Josef Lada, Fernand Léger, Hieronymus Bosch, Max Švabinský, Edvard Munch
 13. Štěpán, Vařeka: Klíč od domova /Kruh 1991
 14. Rousseau/ Odeon 1980
 15. Tintoretto / Odeon 1980
 16. Seurat / Odeon 1981
 17. Larousee: Umění nové doby / Odeon 1974
 18. Krejča: Techniky grafického umění / Artia 1981
 19. Beatles v písních a obrazech / Panton 1969
 20. Současní česká grafika / Mánes únor-březen 1989 rozsáhlý katalog cca 260 s.
 21. Albín Brunovský / Tatran 1985
 22. Šechtlovi: Svět loutek / Kruh 1978
 23. Henri Rousseau / Aurora Leningrad 1977
 24. Kouřil: O malém jevišti / Orbis 1955
 25. Čermák: Historie vyučování kreslení 1 a 2,  grafická unie 1939
 26. Obuvnické modelářství / modelování spodků obuviSNTL  1977
 27. Šiškin (anglicky( Aurora  Leningrad 1983
 28. Bienále ilustrací Bratislava 2 knihy 71-73 a 75-77
 29. Wittlich: Česká  secese / Odeon 1982
 30. Zykmund: Stručné dějiny moderního malířství / SPN 1971
 31. Encyklopedie antiky / Academia 1973
 32. Encyklopedie českého výtvarného umění  / Academia 1975
 33. Od Maneta po Pollocka / TATRAN 1973
 34. Encyklopedie světového malířství / Academia 1975
 35. Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku / východní Čechy * 1989
 36. Umění na dvoře Karla IV. / Artia 1978
 37. Obrazy z Ermitáže – malířství XVII. A XVIII. Století Artia 1973

Mám i další tituly, jen se prohrabat bednami, toto je jen výběr naučky z knihovny.

A ještě něco! Dostala jsem za dobré služby dnes pravé belgické pralinky. Byly výborné, přátelé, ale Mozartovy koule jsou Mozartovy koule!

Blíže se dovolená. Do chaloupky k počítači se nastěhuje Tamara a já se vám ozvu během následujících tří týdnů pouze náhodně. ale zatím ještě cestovní horečkou netrpím. zuzi

 Posted by at 20.01

  26 Responses to “Hurá, u nás nepršelo”

 1. Měla bych zájem o 31. a 32.,kdyby byly volné, ovšem ohodnotit to nedokážu.
  Pak bych měla zájem o 1. vydání, pokud by se něco našlo v 1. vydání.

 2. no a zato teď leje a leje. Tedy spíš by se hodila památná věta pana Kemra z filmu "Na samotě u lesa" 🙂

 3. Tak Beatles, Panton 1969!!!!, to by si asi zaslúžilo samostatný inzerát. Vzácná a asi aj dosť drahá záležitosť.

 4. s Mod jsme se domlouváme e-mailem

 5. vime: Ať si leje klidně až do neděle, ale od neděle.. ať se slunce na mne směje 🙂

 6. SadRhino: Ještě jsem se nedívala, ale je dost ohmataná tedy, ale jiná z toho seznamu je asi dost raritní, tuším… musím se na to zaměřit.

 7. zuzi: copak mně ten déť až tak nevadí, ale kozičám se to nelíbí, potvory nerady chodí v mokru a dešti a tak se nepasou. Musím je přikrmovat senem a ony tolik nenadojí….prostě všechno má dvě strany. A ještě k tomu všemu jsou doma děti protivný 🙂

 8. Každý den není posvícení a kdyby nenapršelo neměly by kozy co jíst; A na děti si stěžujete,hmm.. vždyť nejste celej den doma, chlape!

 9. nj nejsem, ale mam to zprostredkovane od zeny a ja s ni citim jakobych byl s nima ja 🙂

 10. Aha, tak až večer přijdete domů odveďte mařenku a jeníčka do lesa a pak utečte. To pomůže. Je to vyzkoušený dějinami.

 11. Jestli si to dobře pamatuji, tak se vrátili. Lepší je poslat je do světa na zkušenou, dát je do kláštera, poslat je na zahraniční školu – tam nemají tak dlouho prázdniny jak tady. Co se týká koz – natáhněte jim nad trávu igelit ať na ně neprší a mohou se pást. Nebo si dejte k cestě inzerát, že ubytujete pocestné za pomoc v hospodářství.To je také vyzkoušené.

 12. Ano, vrátili se, ale už moudřejší a poučení. S igelitem je to dobrý nápad. Pan Veselý až půjde kolem jistě rád přiloží ruku k dílu a večerní dojení budete mít bez starosti a ten igelit vám také pomůže vztyčit, škoda, že u toho nebudu, i já bych jistě dobrou radou přispěla ku zdaru díla!

 13. O dojení jsem nic nepsal.Co se týká dojení to je náročná věc vzpomínám si, že jednou v nějakém filmu chtěl někdo z města podojit vola místo krávy, jeden z mých známých je vyučený dojič. Když mi vysvětloval čím je vyučen ukazoval vrozené pánské pohyby, které bývají doprovázeny slovy – dokud mám ruce zdravý tak mi ženská do baráku nesmí.Zkrátka dojení je pro lidi uvyklé manuální práci a já jsem studovaný. Také bych se k těm zvířatům asi nesehnul – Mám problémy s páteří,s koleny a špatně vidím. Před lety jsem viděl fotografii,kterou pořídil jeden cestovatel po arabských zemích – byly na něm kozy na stromě. Říkal, že tam je to běžné. Tak kdyby ty kozy byly na stromě abych na ně dosáhl a byly označené abych si je nespletl. Možná bych imitoval práci a nechal se u toho vyfotit.Možná by o fotogragii měli zájem v blesku.

 14. Pěkně jste se do toho vžil, úplně jsem si to představovala, jak procházíte navečer kolem farmy (něco jako K. H. Mácha s rozrvlátou kšticí) a hledáte nocleh za práci a majitel vám vychází vstříc s ohledem na vaše neduhy a nahání kozy podle vašich instrukcí na stromy, což kozy ještě nikdy nezkoušely, ale možná mají k tomu historické předpoklady a vy jste je v nich opět průkopnicky probudil! A ukázal v praxi nezastupitelnou roli intelektuála ve společnosti.

 15. kozy na stromechNo náhodou kozy milují výšky (asi po svých horských předcích) a také lezou na stromy, které mají trochu skloněný kmen 🙂 také mi lezly na střechu stáje dokud jsem jim to neohradil tak aby tam nemohly. Ne že bych jim nedopřál krásný rozhled, ale měl jsem obavy aby neprošláply krytinu .-)
  No a nakonec bych jen dodal, že znám spoustu studovaných lidí, kteří se živí manuálně (nebo živili). Já u dojení sedím na štokrlátku (tak tomu říkala moje babička) a tak záda tolik nenamáhám, ale vím o chovatelích, kteří si naučí kozy chodit na stůl a oni pak dojí stojíc vzpřímeně a bez ohýbání hřbetu.
  Jinak igelit by nebyl zcela marný ovšem ve větru se třepe a neb tam mám i tři koně tak ti by se zcela jistě neradovali nýbrž by asi nejkratší možnou cestou prchli 🙂

 16. Když jsem studoval tak jsem se živil manuální prací. Stavěl jsem plot kolem vodního zdroje v bažině, a když jsem chtěl vytáhnout vrták zvody, tak se vytvořil podtlak a jak jsem zabral tak jsem přibližně dvoucentimetrovou tyč ohnul, stavěl jsem stánky v Brně na veletrhu, zejména ty venkovní,tam se střecha skládá na tzv. kříž a ten váží 80kg,normálněho tam dávali dva,já jsem to zvládl sám, také si vzpomínám jak mi jeden kolega jednou říkal ať z toho nákladáku nesundávám ty ledničky sám,že to po něm budou také chtít, také jsem na stavbách garáží dával na zdi ty betonové 135 kg vážící překlady a panely sám, normálně se to dělá jeřábem nebo ve dvou, také jsem na požádání odtlačil plně naložený nákladák atd. A i když mi síla zůstala dodnes,tak neléčené a nedoléčené úrazy,špatně prováděné cviky s činkami způsobily,že například letos jsem si chtěl natrhat jahody a musel jsem si k tomu sednout, takže když půjdu kolem a vyženete mi kozy na stůl,k tomu si budu moci sednout, tak vám je za přespání podojím. Je ale třeba upozornit na to, že by bylo dobře, kdybyste je měl pojištěné. Jeden z mých známých mající kdysi dlouhé vlasy, chtěl kdysi vidět na návštěvě svého známého prasata, protože co by z města je ještě neviděl. A fotr toho jeho známého to zakázal s otázkou : chcš aby dostaly infarkt?Měl totiž příliš dlouhévlasy. No a já mám vlasy dlouhé přes půl metru a někdy mám k tomu i velmi dlouhý plnovous. Jsou na to vaše zvířata zvyklá?

 17. hehe, to je pěkné, že mnáte starost o duševní pohodu mých kozenek 🙂 Ale moje "holky" jsou zvyklé na ledacos, sám také nemám hlavu jako koleno, holiče navštěvuji maximálně 1x do roka a nyní mám dokonce prvně v životě kratší plnovous, žena totiž říká, že s těmi vousy konečně vypadám jako chlap 🙂 ostatně posuďte sám http://www.vime.cz…/DVC01546.html

 18. Škoda jen, že vaše úvahy, pánové, jsou fiktivní, tohle spojení města a venkova by bylo určitě unikátní a kdyby se to správně podchytilo (tj vypracoval se renomovanou agenturou projekt) mělo by to jistě velkou šanci na podporu Evropské unie.

 19. a co vy, Zuzi? nechopila byste se toho? taková studie by fakt mohla v Bruselu udelat diru do sveta 🙂

 20. Já na takový ptákoviny nemám čas, ač bych měla ráda a jistě by mně to i šlo, fábulátorka jsem schopná. Ale mám bohužel jiné priority.

 21. jejda, ja to položil spíše jen jako řečnickou otázku, prostě aby řeč nestála…..ani mne nenapadlo že bychom něco takového páchali doopravdy .-)

 22. S vousama je to dokonalé

 23. Prosila bych detail, bych mohla posoudit.

 24. seceseZuzi, měla bych zájem o č.29, Wittlich: Česká secese / Odeon 1982, pokud ještě je. Jaká je cena ?

 25. seceseZuzi, měla bych zájem o č.29, Wittlich: Česká secese / Odeon 1982. Jaká je cena?

 26. Ahoj, jako Mod, za tři týdny po dovolené se ozvu. z.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz