Čvc 142011
 

za týden dovolená

Dlužím první gazánii, mám ji nafocenou asi dva dny?? Zatím se rozvinula jaksepatří pouze tato jedna, ale další mají našlápnuto. Stačily by dva tři dny a byla by tu přehlídky krásy. Ale nějak se to hatí. Dokud jsem v práci, klidně se to hatit může, jen bych ještě potřebovala osekat zahradu a dotrhat rybíz. Letos jsem se totiž rozhodla, že z celé úrody vyrobím marmeládu. Tak zítra.. už nevyhnutelně..

Stále se něco děje. Strejda z Kolína se ze mně snaží vytáhnout to hrozný tajemství, ale nepovim! Letos asi frčí námořnická trika. Tak jsem si jedno také koupila, ale je netypicky zeleno bílý.

Tento týden konečně vyrazím na pěší výlet, už potřebuji protáhnout kostru, ještě však nevím kam.

Každý večer jsem si zvykla posedávat na zahradě a pozorovat, co se děje. Věřili byste, že cítím v zádech i pohled kočky? Včera jsem ji načapala, jak leží na plotě a pozoruje mne. Tím svým jedním okem. Kdyby mě nekálela každej den na trávník, měla bych jí docela ráda.  Jo, a proč vysedávám denodenně venku až do setmění?? Představte si, že každý večer, když se ztiší, vyrazí na lov jiřičky. Ti nejsou jako kosi samotáři, co vytahují žížaly z bahna.. jiřičky večer co večer bouřlivě oblétávají za velkého rachotu v kruhu zahradu a loví hmyz. Je jich okolo dvaceti a připomíná mi to mysliveckou nadháňku. Kde jsou schované za dne? Vůbec je nevídám a o jejich existenci vím jen díky těm jejich večerním manévrům. zuzi (včera v noci byla bouřka natřikrát, z toho ta prostřední se vyznačovala tím, že jedna rána byla tak strašná, že ji zaznamenalo všech nás pět, co jsme dopoledne jeli do Chrudimě).

 Posted by at 21.56

  10 Responses to “Letí to!”

 1. Kup jí bedýnku , dávej jí do ní kočkolit a nebude ti kálet na trávník, a můžete se mít docela rády:-D

 2. Gazánie pěkná

 3. Mod, kdepak, vstřícné kroky ne. Divokých koček je tu několik a nechci aby si moc zvykaly tu pobývat a číhat. Mám tu svoje ptáky a napajedlo a ti se tu cítí docela bezpečně, si myslím.

 4. Pěkná, ještě jich zbývá rozkvést cca 12.

 5. gazanieno ta kytka je pěkná, ale na první pohled mi připadala jako zmutovaná slunečnice 🙂

 6. [5] No a kdyby… takoví mutanti si dám líbit!

 7. tajemstvinj, ale držet dlouho tejemství je zdraví škodlivé…..obvody se přehřejí a je konec 🙂
  že by to byla svatba na obzoru?

 8. Svatba, jo? chacha.. to spíš potkám mimozemšťana než ženicha :))), a to si pište, že s tím bych se pochlubila hned v následující vteřině.. :); nene, je to z úplně jiné sféry.. a vůbec, vždyť vy už jste měl už být někde jinde, tam kde nedolehne signál, ale je tam zato spousta zvědavců…ne?

 9. tak ja si myslel, že svatbu byste asi dlouho nevydržela tajit, ale ženy jsou různé .-)
  jo odjíždím až teď, nějak mne zákazníci nechtěli pustit tak jsem musel pracovat víc nežli jsem čekal….

 10. Tak se mějte pěkně a užijte si zdravé přírody a jejich darů!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz