Čvc 092011
 

A té mojí zvláště!

Dnes první den, kdy jsem vůbec nemyslela na záda. Jakobych je neměla. Už nebolí při neopatrném pohybu, ale zatuhlá jsou stále pěkně. Nastal čas je pomalu rozhýbat.

Dnes jsem celý den pracovala, hlavně na zahradě, ale také mám konečně vyloupané ořechy. Nevážila jsem je dosud, ale mám dojem že jich bude více jak 3 kg. A ze všech vyrobím tohle.

Zítra budu pracovat zas a pozítří též a popopopozítří nejinak. Budu asi pracovat až do své zasloužené dovolené, na kterou si ještě musím měsíc počkat. Tentokrát se řídí dovolenou dcery. Budeme ji trávit společně a žádnou jinou variantu nemám, snad něco na podzim. Chtěla bych si udělat výlet do Prahy a do Plzně na výstavy Konec avantgardy? a Skupina 42. Na malířích zde zúčastněných jsem vyrostla a mám je moc ráda. Nebylo v posledních letech mnoho příležitosti je vidět…

Psala jsem tady o sdílení velkého tajemství. Není to jen tak do větru, je to skutečné tajemství, které se musí udržet! Nejméně půl roku a možná ještě pár týdnů přes. Divné je, že ještě nikdo to nebere tak vážně, aby to ze mne doloval pod přísným slibem mlčenlivosti. Ne, že bych se to někomu chystala říci, ale tohle vyzvídání člověka, který má své tajemství, zoceluje. A dělá mu dobře, že nepodlehl. No a o to jsem já zatím připravena! Ale není to zároveń výzva, abyste se mne všichni na to ptali :), já jen tak :).

Zítra musím sehnat veku a když ne, snad se pokusím, já zoufalec, ji upéct, už jsem se dívala na recept a překvapilo mne, že se veka točí z rozválené placky. Z toho soudím, že moje zkušenosti ve věci kynutého těsta a vek jsou velmi malé.

Pokud mi zítra zbude trochu času, mohla bych konečně zveřejnit další trávy nebo se jít podruhé podívat na výstavu obrazů do muzejní galerie k sousedům. Něco nafotit. Je to zvláštní výstava. Jsou tam k vidění obrazy a kresby známých jmen, ale tak nějak ne ty nejslavnější. Druhá liga nebo oblast??? :), Byly jsme s Tamarou na vernisáži, myslím, že jsem o tom už psala, ale lepší je si něco z toho ukázat. z. Pokud se tedy zase neupracuju a na všechny nadstavby se nevybodnu, ona je zítra totiž neděle…

 Posted by at 21.32

  18 Responses to “Práci zdar!”

 1. A jaké tajemství, že to je?? 🙂

 2. Dík, Tenisáku, žes mě vyslyšel, zkouška dopadla na výbornou, nic nepovim 🙂

 3. Syn bude mít dítě? Dcera asi ne- to by nebylo neuvěřitelné.

 4. Proboha! Nene, to je něco úplně jiného, je to věc veřejná, to ale zní blbě… ne, s politikou to nemá nic společného, ani s těhotenstvím. Počkejte si.

 5. Vzhledem k termínu – za půl roku dostane ve zmíněném článku gratulant dotace a zřídí kulturní zařízení

 6. Děkuji pane Veselý, že tak zkoušíte mojí odolnost, i kdyby to byla pravda jakože není, já mám za úkol mlčet jako hrob a ani to, že na vás trpím, vám není nic platný!
  Byl jste v Kroměříži, pár tipů na architekturu.
  http://neviditelnypes.lidovky.cz

 7. pěkný článek,krásněpopisující blázinec v kroměříži, také se mi v blázinci v Kroměříži velmi líbí, znám to tam dobře, řada příbuzných a známých zde byla. Nejvice se mi líbí park okolo blázince a také posezení venku před budovou. Nevím jestli je Vám známo, že v okolí kroměříže znamená věta : být v Kroměříži, totéž co být v blázinci, obecně nebo být v blázinci v Kroměříži? V článku se píše o tom, že je pěkné být v Kroměříži bláznem,já sám se rozhoduji pro případ, kdyby toho bylo potřeba mezi blázincem v Brně – Černovicích a blázincem v Kroměříži.Jiné blázince, které jsem viděl se mi tak nelíbí. Takže já jezdím na kole podle toho jak to vyjde,většinou každý den z Vyškova – v létě směr Kroměříž,protože ostatní směry jsou moc do kopce a to bych daleko nedojel, to by chtělo více času. Takže jiné směry jen vyjímečně. Většinou dojedu do Kroměříže a vrátím se hned z okraje, někdy projedu Kroměříž, někdy jeho okolí.Začínám sezonu na rozjezd jízdou do Ivanovic a postupně prodlužuji. První jízdy také cestou testuji restaurace. Později, tj. již v tuto dobu jezdím celou trasu tam a zpátky bez přestávky.Takže to znamená na mém blogu text, že jsem byl v Kroměříži. Jinak jsem díky konzumaci zeleniny ze zahrady a těmto jízdám zhodil někoilk kilogramů, takže abysme ne kazili českým zemědělcům tržby měla byste teď místo hubnutí – jestli se v něm pokračuje, několik kilogramů nabrat. Nebo mám na to přibírání najít náhradníka? Na chvíli by to snad šlo, já to hned naberu.

 8. Já jsem zhubla celke 3 kg a pokračuji. Kombinuji dny kdy méně jím se dny kdy jím ještě méně. Zítra to však poruším, posedíme s chlebíčky a sladkostmi. Zatím necvičím, protože mám hodně fyzické práce doma a na zahradě a na cvičení mi nezbývají síly. Chtěla bych se ještě vrátit do kroměříže, byli jsme předloni pouze v Květné zahradě. Chci vidět víc, i ten blázinec, ale mám těch plánů hodně. Praha, Plzeň.. Dříve od nás do Kroměříže jezdil autobus přímo, asi to už neplatí… to bych se divila kdyby jo.. U nás se zase říká být v Brodě, přesně jako u vás být v Kroměříži. Asi je to lokální výraz. U nás je blázinec v Havlíčkově Brodě. Jaké to tam je, nevím.

 9. Ahoj Zuzi,nemohu se nevyjádřit ke Kroměříži a zejména k mému oblíbenému blázinci. I když je na Květné zahradě vidět asi zoufalý nedostatek peněz na údržbu, procházky tam jsou i tak hezké, já tam s kočárkem nachodila mnoho kilometrů.
  Areál blázince je krásné místo, mám tam vyhlídnutou jednu terasu s palmami. Vždycky když mě moji milí naštvou, musí za trest poslouchat pohádku o tom, jak jim maminka uteče do Kroměříže, bude si tam v klidu hrabat trávu v zahradách, sedávat na své terase a obdivodat přírodu, sem tam za mnou budou moci přijít, donést mi bonboniéru s belgickými pralinkami a mluvit na mě tichým, vlídným hlasem. Pak odejdou, já se zeptám sestřičky, kdo byli ti milí lidé co se na mě tak hezky usmívali a pak zase půjdu přesazovat květiny nebo hrabat trávník :-).

 10. To máš hezkou perspektivu, Báro, a děkuji za dobrý tip, mám pocit, že tam co nejdříve skončím já sama, jestli ovšem nespadám regionálně do Brodu.

 11. Mám také takovou představu. Jedna z mých dřívějších známých se v blázinci v Kroměčíži seznámila s paní, která se věnovala překladům a vždy když potřebovala něco obtížnějšího přeložit nechala se umístit do blázince. Nejvíce ji vyhovoval blázinec v Kroměříži. V Brodě není pěkný blázinec. Já myslím, že domluvit by se dal blázinec v Kroměříži, Bartošová také patří územím jinam a byla v Kroměříži.

 12. Tak to je dobrá zpráva, jsem ráda, že vím kam se uchýlit, hned mám lepší náladu.

 13. zuzi,tam se ti bude fakt líbit, proč by to mělo být jen pro feťáky a opilce. Vždyť i slušný člověk má právo na hezký relax. A navíc si platí i zdravotní pojištění :-)))))
  (Doufám, že ta ironie je z toho poznat, aby se toho nechytl nějaký aktivista a nebyla válka na 120 komentářů 😉

 14. Báro, hezký :)…

 15. Přes jednoho známého se znám s člověkem, který řediteluje jednomu blázinci a říká : ta zeď není proto aby blázni nezdrhli, ale proto aby nám sem nikdo nelezl, a ráno ty rozcvičky a další buzerace není léčebný režim, to je jen kvůli tomu aby se sem normálním lidem nechtělo.

 16. Zajímavé, já si myslím, že ranní rozcvička a řád v životě nikomu neublíží. Jen se toho držet 🙂

 17. Výzkumy bylo zjištěno, že ranní rozcvička škodí, začínat den se má pozvolna.

 18. Výzkumy jsou na prd,zvláště takové o kterých píšete vy. Že by zrovna vám ušlo, že pokaždý je to jinak?! Abychom byli jako populace ostražití a nenechali se uklimbat, výsledky výzkumů se periodicky mění. Nikdy po vás nechce, abyste poránu dělal přemety a metal kozelce, ale jemně si rozkmitat bederní část páteře už v posteli je dost dobrý začátek dne. Doporučuji. Howg. zuzi

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz