Úno 042011
 

Zdeňka Běhala v Kolíně

Strejda z Kolína jezdí rád do Rakouských Alp pro dobrou pohodu, krásnou krajinu, prostou lidovou stravu a rakouskou kulturu. Venkovani v kožených kalhotách a kloboucích se štětkou vždy rád na svých toulkách krajinou potkává a jódlují-li, jeho sen o naplněné dovolené dostupuje vrcholu. Co však má přece nejraději jsou šutry, hlavně granáty, jak jsem za ta léta našeho kamarádství vytušila. Neváhá v pachtění za nimi překonat mnohokrát i hranici svých nevalných fyzických možností. Strejda je totiž od přírody váhavý. Ale když se jedná o kamenářské výpravy za trofejemi, je více než ochoten posunout tu hranici svých schopností až k netušeným výšinám. Při svých návratech z hor vleče na zádech stokilové batohy a končetiny má zbrocené krví. Jeho kamenné úlovky jsou tedy zasloužené.

Je s podivem, že za těch několik let co fotografuje, se i přes svoji nechuť k technice vypracoval na slušného fotografa. Ale vlastně proč se divit, když to má ve voku. Je milovníkem výtvarného umění, architektury a tak. A proto zlatý řez v jeho fotkách jest přítomen.

Fotky vystavuje Zdeněk Běhal v Kolíně též své šutry  z Ötztalských, Zillertalských a Millstätských Alp. Nenechte si ujít!

Následuje pozvánka, fotky krajiny a fotky šutrů, z nichž některé můžete na výstavě vidět i ve skutečnosti. Větší formát na rajčeti.

a ještě bonus: fotky z vernisáže a povídání:

 Posted by at 15.31

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient