Led 192011
 

spletla jsem si Vratislava Brabence s malířem Jiřím Vovsem

Všimla jsem si dnes na stránkách divadla Orfeus, že na fotografii Jana Vladislava přibyla v popisce informace o identitě muže v pozadí.  Není to Vratislav Brabenec, hudebník, jak jsem mylně soudila, ale malíř Jiří Voves. Už jsem to opravila. A protože možná stejně jako já neznáte jeho tvorbu, podívejme se na jeho mystické malířské záznamy a představme si ho:

Jiří Voves (nar. 1945) studoval v letech 1963 až 1971 na vysokých školách architekturu a malířství.

O něm: část textu, který napsal pod názvem Hledání světla, hledání člověka historik umění Mojmír Horyna.  Dílo malíře a grafika Jiřího Vovsa charakterizuje v naší současné tvorbě poměrně nezvyklé, komorní ladění. Záměrně přijal klasické pojetí kresby, grafického listu i závěsného obrazu. Jeho díla ani nechtějí provokovat ani šokovat vnějšími prostředky. Jsou samostatným estetickým faktem, jehož vnitřní kompoziční organizace vytváří ´prostor´ pro zjevení a sdělení podstatného.

Informace jsem čerpala z webu kulturni-noviny.cz. Text o Jiřím Vovsovi (fotografie i text Jan Dočekal); stojí zato si přečíst, vysvětluje velmi pozorně principy jeho výtvarného vyjádření, jsou to velmi intimní záznamy skutečnosti, podle mého soudu. A seznámit se s něčím novým jiným a obohacujícím se vyplatí. Není to ztráta času ani náhodou. Tak si tu návštěvu dopřejte, jako jsem si ji dopřála já.

audio, kde malíř Jiří Voves vypráví o svých obrazech a věcech souvisejících

zpět ke zmýlenému:

Podívejte se na sken původní popisky a porovnejte s opravou. Omlouvám se pánům i mystifikovaným čtenářům, jsou si opravdu podobní.

Voves nebo Brabenec?

Brabenec nebo Voves?

Jsem z toho jelen, není to nakonec dvojí identita jedné osoby?, nějakej postmoderní fór pána Vovse nebo Brabence, nebo nějakej  sociální PROJEKT, safra!??? Ta  příbuzná příjmení by tomu napovídala: Oves x Mravenec, flóra x fauna,

zkrátka lidově po našom  Voves a Brabenec

 Posted by at 9.30

  2 Responses to “Přiznávám chybu”

  1. občas najdu na internetu stránky někoho kdo se jmenuje jako já a není my vůbec podobný,jednou jsem našel někoho – psal jsem o něm na mém blogu a prvně když jsem viděl fotku tak jsem myslel, že jsem to já, ale jen v zimě v létě vypadám úplně jinak.

    druhý obraz je jak z pravěkých jeskyní, třetí jsou docela strašidelní ptáci, první a čtvrtý mě nějak nezaujaly

    každý den čekám na text o dvaceti milionech na svoboďáku v Brně a nic.

  2. Bez zbytečných blábolů píše o těch obrazech – záznamech, vlastně vyjádřeních to nazývá – pan Horyna v uvedeném odkazu, vylíčil to velmi šikovně.
    Děkuji, že jste mi připomněl sochu, já to už pustila z hlavy stejně jako Skřivánka, o víkendu si na to sednu, už si dělám poznámky.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient