Říj 182010
 

Rakousko – Solná komora, vycházka skalnatým okrajem lesa podél jezera Traunsee, pod horou  Traunstein, konec září

V Rakousku je co fotit. Rozmanitost rostlinných druhů můžeme jen závidět, Fotila jsem tentokrát i rostliny nekvetoucí, protože jsem měla pocit, že dokáži podle různých atlasů vše určit, ale nepodařilo se mi to ve všech případech. Dnes tedy květiny poznané, zatím bez bližšího komentáře. Jsem unavená a chci si jít brzy lehnout. Zítra mne čeká premiéra besedy o poezii pro 2. třídu a chci být vyspalá a dobře naladěná. Něco ale zveřejnit už konečně chci. Už mnoho večerů se probírám fotkami z Rakouska a nemohu najít více času  v jednom tahu, abych zpracovala texty a provedla selekci fotek. Stále se něco děje a je co dělat.

Knotovka červená

Brambořík evropský

Ocún jesenní

Konopice sličná

Pcháč zelinný

Netýkavka žláznatá

Divizna černá

Světlík lékařský

Vřesovec pleťový

Marulka alpská

Hořeček brvitý

Oman vrbolistý

Typické listy květiny kvetoucí modře na jaře – Jaterník podléžka

Kapraď Sleziník routový

Více fotek květin i ty zatím nepoznané jsou už ale vloženy na rajčeti

 Posted by at 21.15

  8 Responses to “Květiny 29”

 1. krasny! jak je vsechny znas? to je mas nastudovany predem nebo se po nich divas do atlasu POTE co je nafotis? *)

 2. Ahoj spoon, většinu znám, třeba jen z atlasu, nebo přibližně a pak dohledám. Je to můj nejvytrvalejší zájem už od mládí.
  Některé druhy ale sama neurčím ani z několika atlasů a tak zkouším náhodného odborníka, kterého najdu na netu. Mnohdy se na mě ale dotyčný vyprdne!

 3. na webu http://botany.cz kupodivu nejsou boty ze Skutče, ale zas tam je mapování výskytu rostlin v ČR http://botany.cz/cs/10-rostlin/
  Možná bys byla důležitým přispěvatelem 🙂 Jen mít tak 5x víc času, že…

 4. TS,To ti tedy povím …

 5. Krásný, já jsem sice v této oblasti zcela neznalá, ale i ty názvy jsou kouzelný, když se nad tím jeden zamyslí. A fotky – perfektní.

 6. Krása, jsi šikula. Mezi řádky vyplynulo, že na podzim kvete hodně nafialovělých druhů, že? Já se zase snažím víc poznávat ptáky kolem, mám příruční poznávací atlas a CD s jejich zvuky. Také jsem byla na Dnu Ptactva, kde lze ptáky vidět zblízka, jsou to celoevropské akce ornitologů. Taková sojka či malinký budníček zblízka je zážitek.. Kytky zase mají tu výhodu, že neutečou, tak ty si nechám na důchod:-))

 7. Evi, děkuju, s technikou jsem naštíru, ale snažím se vždy, abych zachytila kytku v její kráse. Třeba ten hořeček brvitý, viděla jsem ho poprvé v životě!

 8. Bos, což ty! Ty máš svého guru, za chvíli budeš odbornice!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient