Zář 302010
 

má to co dělat s chamtivostí?

V době krize … kouzelné zaklínadlo, zaštiťující prakticky cokoli v rámci různých opatření. Tak. Slyšíme denně jak se s ní vypořádat a tak počítáme opatrně konečně i s tím utahováním opasků. Po mojí Velké domovní akci přiznávám, že už není co utahovat a jedu na doraz. A doufám že nepodlehnu synově nátlaku, v 21 letech si ještě dodělat v denním studiu tu středoškolskou nástavbu. Uf, tahle investice má jisté zádrhely a není perspektivní. Je to jen prodlužování toho co přijde a už mne zajímá i finanční stránka věci, neboť peníze se ztrácejí v nenasytné černé díře.

Tenhle úvod, více osobní než bych jinak veřejně sdělila, souvisí s dalším. U účtu ČS mám kontokorent 5000. Bylo by hezké mít ho větší, ale pro mne rizikové. Člověk ledacos potřebuje nebo se mu líbí a není problém ty peníze rozfofrovat, že. No a co potom? Souhlasím s všeobecným názorem, že zadlužit se neúměrně je velmi špatná věc. Tak prostě žiju s tím co mám. Spořitelna mi několikrát nabízela různé karty a vyšší kontokorent, poslední dobou aktivně z bankomatu před výběrem peněz naskakovala možnost ho zvýšit na 25 000. Odmítla jsem vždy tuto příjemnou možnost aktuálně si přilepšit, závisející pouze na jednom mém stisku tlačítka, ale protože ráda hraju na hraně, stiskla jsem také současně vždy možnost – připomenout později. Přece o nic nejde.

Po návratu z dovolené jsem vybírala z bankomatu peníze a tato nabídka,  na jejíž kolorit jsem si zvykla, mi najednou chyběla. No nic, řekla jsem si, konečně mi dali s tím lechtáním pokoj. Postupuji dál a najednou na mne vykoukla suma k výběru o cca 25 000 větší než bych se nadála! Co to?

Doma jsem zapátrala ne servisu24 a zjistila, že mám kontokorent 25 000 Kč. To tedy ve mně hrklo! Nebyla jsem si vědoma, že bych tu hranici překročila a lákavé tlačítko stiskla. Přesto …  Zavolala jsem do spořitelny a dověděla se, že to je akce, výhodná nabídka, a já – pokud jsem jí nechtěla využít, měla jsem se sama ozvat a zrušit ji. Tohle mne tedy vytočilo a já se vzbouřila. Teatrálně jsem prohlásila, že protestuji proti takovým způsobům komunikace a jsem zásadně proti takovým metodám a s kontokorentem mi navýšeným nesouhlasím. Ostatně o té nabídce od ní slyším poprvé, vůbec se ke mně nedonesla. Proč odmítám, divila se naivně –v mých očích – pracovnice, vždyť o nic nejde a je to výhodné. Ale mne to ohrožuje odvětila jsem. Prý si mám dojít na pobočku a zrušit to. To mne zase popíchlo a tuto možnost jsem rázně odmítla;  proč se mám chodit tlačit k přepážce, chci to okamřitě po telefonu nebo e-mailem. A hned to šlo. Naštěstí. Po telefonu jsme vyřídily reklamaci a příslušný orgám se mi později ozve telefonem. Safra, na zvýšený kontokorent stačilo stisknout tlačítko a vlastně ani to ne a zrušit to dá takovou práci. To tlačítko delete mi tam tedy u bankomatu chybí. Není to spravedlivé!

Ta doba, v které žiju, mne někdy hodně štve. Tyhle pirátské metody nemám ráda. Nesetkala jsem se s nimi poprvé, pamatuji naposled podobnou příhodu, jak mi přišel ufoun bez identifikace vyměnit telefon a kdyby ho nevyndal s té ufouní zelené krabičky, ani bych netušila, že je od konkurence. A prý je chyba ve mně, mi sdělil ten doslova hulvát.  Že jsem se ho zapomněla zeptat a ještě byl uražený a se vším házel, když se pakoval. –  Člověk si nevybere. Každá doba je černobílá. Když vidím zachráněné kubistické vily, jsem za tu změnu ráda. Ale to je jen hezká slupka. Jinak to jde s tím lidstvím a vzájemností lidskou někam do háje. Když člověk pak potká slušnou osobu,  je jak v sedmým nebi. A pak tu je taky ta jedna věc. Svoboda člověka. Jak to udělat, aby v rámci své svobody osoba blízká koláč svobody toho druhého zcela nesežrala… beztrestně.

 

 

 Posted by at 17.33

  16 Responses to “Pirátské metody seriózních ústavů”

 1. Jj, souhlasím, je to dneska divoký 🙂 I když jsem zatím pouze student, bojím se dluhů jako čert kříže a když vidím, jak snadnou blbostí se dá do nich dostat, je mi šoufl… Znám i případy, co kvůli půjčce na televizi byli nuceni prodat byt.
  Kdo nebude v příštích deseti letech zatížen dluhem, bude na tom celkem dobře.

  Jinak obecně k lidem – neuškodila by šetřivost a větší ohleduplnost. Člověk by neměl žít výrazně nad své poměry a ještě přitom odstrkovat druhé.

 2. Přece by ses kvůli jedné nepříjemnosti nezačala dívat na svět černě. Za to ti ta banka přece nestojí. Kde že je jaká zachráněná kubistická vila?

 3. To jsou fakt prevíti…
  Mě takové jednání ještě před nějakou dobou taky docela štvalo, ale už jsem nějak otupěla. Nicméně nabídky půjček a mnoha kreditních karet chodí pořád a pořád… :-/ Trhám!!!

 4. Mně dnes shodou okolností volali z RfB, že mám připravenu půjčku na kliknutí na 160 tisíc a ta žena ještě povídá " No co byste si pořídila, kdybyste najednou měla 160 tisíc?"
  a já povídám bez zamyšlení " Nový prsa!"
  a ona se musela na chvíli vypnout, aby se mohla vysmát mimo hovor.
  Uzavřely jsme to tak, že 160 tisíc nepotřebuju, protože prsa mám docela zánovní!

 5. IrethDík za návštěvu, v tom závěru s tebou souhlasím. Odstrkovat druhé, o tom by se dalo diskutovat -v případě je-li to drobné upozornění na moji "sobeckost", je to jinak, ta sobeckost je na straně druhé… bohužel.

 6. Kutile.já jen abych proložila texty něčím dramatickým ze života, jinak by tu byla samá kultura a příroda. O Bauerově vile a ostatních kubistických památkách … zalistuj si na blogu pár textů nazpět. Je to tam. Něco 2x 🙂

 7. Nomínektaky jsem otupěla, nějaké karty mi také přišly i volají proč to neaktivuji apod … ale nikdy mi ještě sami od sebe takhle neudělali dobře. Až nyní a to mě u toho ústavu, plného drobných střadatelů, který z nostalgie a nedostatku informací málokdo ze staší generace opouští, nadzvedlo ze židle. Snad by se měli chovat jinak. Nebo nemají snad manažeři na chleba? O mojí finanční sutuaci mají jasno, tak proč takhle střílí od boku a kontraproduktivně se snaží urvat na všech frontách cosedá. Já vím, každá koruna se počítá. Nemám ráda rvavost.

 8. Mod,ty jsi ale vtipná, za ty peníze by to ale byly luxusní kousky, myslela jsem že se to dá pořídit i za polovic. Fakt netuším jaké je to umělé prso na pomazlení, ale dobřes udělala,mít pravý přírodní bioprsa je dneska luxus 🙂

 9. Ten poslední odstavec je plná pravda. A už mě to taky začíná srát – kde si ty lidi berou právo mi určovat, co je pro mě dobré a co ne?
  Občas uvažuju o pořízení zbrojního pasu a pistole – ukázat ji podomním prodavačům by mohlo mít výrazný kladný efekt na rychlost jejich odchodu…

 10. Sejra,máš recht, těch, co to s tebou myslej dobře, je čím dál víc, aby to už člověk odhazoval vidlema od prahu:)

 11. Zuzi, promiň, s těmi vilami já jen tak, abych rozptýlil tvé chmury… Mně se nejvíc líbí reklama: "Když si do pátku dobijete 300 Kč, můžete o víkendu volat zadarmo." Zákeřnost takového tvrzení je až odzbrojující… 🙂

 12. možná že nejde o prvoplánovou chamtivost, jako spíš o promyšlenou kolektivní strategii. Líbí se mi tvé řešení situace.
  Setkal jsem se s jinou fintou: Jednou přišla pravidelná složenka o něco vyšší než obvykle a u ní drobným písmem že jejím zaplacením souhlasím s novými obchodními podmínkami a s budoucím valorizováním platby podle inflace.
  Tak jsem jim udělal malou scénu a vysvětlil, že původní smlouva stále platí a když bych se rozhodl na tom něco měnit tak by se to dozvěděli. Od té doby chodí složenka jak má. Buďte opatrní… to nejsou náhody ani omyly!

 13. Kutile.jsem ráda když někdo protrhne na chvíli ty mý chmury, to jo. Já se v těch výhodnejch tarifech nějak neorientuji a nakonec vždy usoudím že pro mne nemají smysl. Já totiž s nikým zbytečně neplkám a pokud to jde vyřizuji věci na netu. Poučena pane Veselým, polepšila jsem se. Každý hovor zvažuji. Mám totiž tarif na sms.

 14. TSano, řekl jsi to velmi korektně a to se dnes cení, taková košatost výrazu, která skryje kdejakou lumpárnu. na moje složenky zatím nikdo nesáhl, ale děkuji za upozornění. Zvýším ostražitost a bdělost!

 15. Ad složenky, tak nám taky občas chodí, dokonce i upozornění, že jsme ještě nezaplatili apod… na pojištění, které vůbec nemáme sjednáno, některé publikace, které nemáme objednány… TO je taky docela solidní drzost…

 16. Nom, možná ty falešný složenky někoho docela slušně živí, je pravděpodobné, že v tom kvantu lidských vzorků se naleznou i nějací pomýlení!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient