Srp 292010
 

1. I vyrostla kedlubna veliká převeliká a zuzi z ní uvařila:
Kedlubnové placičky rychlé
Potřebujete:
kedlubnu gigant velikosti hlavy novorozence (půlka stačí), 3 vejce, cca 2 hrníčky strouhanky a strouhánku na obalení, trochu soli, pepře, sladké papriky, 5 stroužků česneku (můžete vynechat), cca 15 Dg tvrdého sýra vcelku.
Postup:
Jde to rychle. Kedlubnu oloupejte a syrovou nastrouhejte najemno, chvilku nechte postát a poté vymačkejte přebytečnou vodu, nemusíte zcela dokonale, přidejte vejce, strouhánku, sýr nastrouhaný najemno, koření a zamíchejte, posléze rukou uhněťte, tvořte placičky, obalujte ve strouhánce, smažte. Jsou výborné, vyzkoušejte, zvláště nitkovitá konzistence kedlubny v hotové placičce mě baví.

 

 

 
polovina placiček z uvedeného množství
 
 
jedna z možností podávání
 

2. Zarostl nám komín, okno do kůlny, okap a přístřešek přísavníkem. Čekám na dobrovolníka, který ten bujný porost upraví do patřičných mezí. Nikdo se do toho zatím nehrne, ač neříká tak ani onak.

 

3. Pomalu dotvářím kuchyň, jako první jsem si pořídila k béžovému a červenému základu zelený koberec a nový kus do linky – tedy ostrůvek naproti – rozšířila o policovou část volně přístupnou.

 
dříve
 
 
nyní

4. Hurá, prázdniny končí, ale zase začíná podzim a ubývá světla a tepla… snad měsíc, dva ještě hezké počasí vydrží! Konec prázdnin pro mne znamená i konec každodenního vyvařování, které jsem provozovala v rámci úsporného procesu. Známá věc, když se vaří, tak se ušetří. Vařila jsem hlavně jídla taková, aby toho bylo hodně, nesnědlo se to najednou, by zbylo alespoň na večer a já nestála neustále u plotny … pár fotek vzorových jídel přikládám, nefotila jsem však vše…

 

 
nádivka
 
 
roláda z listového těsta, upečeny 3 ks.
Na tyto pokrmy jsou na blogu dohledatelné i recepty, tuším.

 5. Nevíte prosím, co je tohle za zvláštní kytku"???, vypadá to jako zub, tvrdé je to jako kámen, ale má to kořínek a je to živé. Fotka pochází z archívu dcery. Rostlina moje bohužel zhynula na následky nedávného podrobného průzkumu její existence. Experimentální výzkum nepřežila.

Naopak šruchy vypěstované ze semene darovaného Klárou kvetou. Prý jen když svítí slunce, jako gazánie. Ověřila jsem v předchozích dvou dnech. Sedí to. Dnes svítí slunce, uvidíme. Barvy zatím červené a jedna bílá.

 Posted by at 10.28

  5 Responses to “Snůška z domova a zahrady”

  1. To je práda! Kuchyň je moc pěkná a ty dobroty z ní ještě pěknější :-))

    Břečťanový komín- no kdo to má! 😉 Jen zahradníka akrobata by to chtělo, že? 😉

  2. To je záhada, tvůj komentář se mi doteď nezobrazoval :), Ano kdo ho má? Snad jen Paroubek, ten má všechno! Nojo, nějakého nebojsu, a o ty je nouze :), abych nakonec nemusela odvíjet komín já sama :(((

  3. tu kytku pěstuje kamarád, říká tomu litops, latinsky se to menuje lithops.

  4. Sejra!Člověče, já už tady bědovala, že se to nedozvím, ale kde by mě napadlo, že zrovna ty budeš tak vzdělán! Díky moc, jsem nadšena – v životě nikdy jsem ty tvrdý kytky neviděla. Já zprvu myslela totiž, že to je porcelánová maketa, a tak jsem ty věci vytáhla ze země a koukám, ono to má kořen, to mě šokovalo. Tak jsem do toho rýpala a hmoždila to, ach jo …

  5. ZuziJsem vzdělán ve spoustě neužitečných věcí. Neužitečných míním pro současnou společnost a vydělávání peněz:-(

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient