Bře 182010
 

Dva typy pro Pražáky: Skála a kozy

U nás se dnes nic neděje, na rozdíl od Prahy, však v pátek konečně vyrážím s Miladou, po kruté zimě prožité v osamění,  do kulturního terénu. Cílem naším budiž Litomyšl – kupodivu (kupodivu proto, že námětem výstavy je cestovatel Emil Holub spjatý s Holicemi, zde má též muzeum) a dřevěný kostelík ve Velinách. Blíže později.

skala_lidovky

František Skála (na fotce právě vcházející) vystavuje své nové věci v Galerii Navrátil. Naleznete ji na nové adrese v Karlíně a touto výstavou nazvanou Zájmová činnost právě náhodou zahajuje pan Navrátil její provoz. Poblíž je k nalezení též Galerie Litera stejného majitele.
František Skála navazuje svou tvorbou na éru socialistického domácího snažení, které v postmoderní době povyšuje z pouhého kutilství na oficiální umění, to protože tak činí s citem pro recyklovaný materiál, který nachází v přírodě i na smetištích civilizace.

Odkazy na obě galerie:

http://www.literanavratil.cz/galery_n.php
http://www.literanavratil.cz/

 Tak se tam kdyžtak běžte podívat – do Vítkovy ulice, otevřeno do 25. června, vždy od pondělí do pátku od 12:00 do 18:00. A povězte mi, jak se vám líbilo. Dík.

Zdroj fotky Lidovky

No a z Vítkovy ulice šup na Kozí plácek. Stanislav Penc a jeho kozy vyrazily na jaře ze samoty v Milkovicích do ruchu velkoměsta.

 stanislav_ penc

Během celého měsíce dubna bude v Praze 1 na Kozím plácku (křižovatka ulic Kozí, Haštalská, Vězeňská a U Obecního dvora) v galerii VICE veřejnosti zpřístupněna sbírka exemplářů s kozí tématikou. V případě, že máte nějaký takový předmět, případně historku, fotografii, pohled s kozami a chcete jí předat do chystaného Kozího muzea, přijďte a udělejte to. Výstava bude volně zdarma přístupná každý den od 10 hod. do 17 hod mimo pondělí. Pro školní výlety a dětské kroužky případně rodinné výlety lze domluvit krátkou poutavou přednášku. Návštěvníci budou moci nakreslit obrázek s tématem koz, ochutnat kozí tvaroh a dostanou dárek na památku. V sobotu 17. dubna bude na Kozím plácku celé odpoledne a večer probíhat první ročník Kozích slavností, při kterém zahrají muzikanti, divadelníci a promítneme kozí film a pohádku.
Více o programu naleznete na www.kozy.cz nebo od začátku dubna přímo na Kozím plácku a v Galerii VICE.

Máte rádi kozy a Stanislava Pence???  Pokračujte dál.

Kozí muzeum v Milkovicích

Fotky z Milkovic  a zde Svazky

zuzi

 

 

 Posted by at 7.52

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient