Zář 292009
 

Volte Sýrové placičky!

Milý broučku, líbám tě na tykadlo, I-0 dobrou noc … Chtěli byste taky dostat pozdě večer takovouto smsku? Tak to byste museli být můj kamarád! Dobrý kamarád! Jako je třeba ten, co mu se mnou nepřeskočila jiskra :). …  Ale dáme na nějakou dobu vale emocím a necháme TO všechno usadit a vyšumět. A budeme vařit (zpráva pro Ofélii – už mám recept na koláč s ořechovou krustou!!)

Sýrové placičky:
Včera ráno, než jsem vyrazila na výlet, zadělala jsem na sýrové placičky. Měla jsem uzený královský sýr , a ten jsem použila jako základní surovinu. Myslím, že ale klidně můžete použít jakýkoli tvrdý strouhatelný sýr … a večer, po návratu, jsem je dodělala.
Potřebujete cca:
300 g sýra, 4 vrchovaté lžíce strouhánky, méně než � l mléka, 1 vejce, 2 stroužky česneku, špetka pepře, kmínu a lžička sladké papriky, pažitka
Sýr nastrouháme najemno, přidáme strouhánku a mléko, promícháme a necháme uležet v ledničce.
Později do směsi přidáme vejce, česnek, koření, nakrájenou pažitku. Kreativně můžeme přisypat strouhanku nebo přilít mléko, aby tuhost byla tak akorát. Aby šly vytvořit placičky, ale těsto nebylo příliš tuhé. Obalujeme ve strouhánce a smažíme dozlatova.

Vytvořila jsem  3 smaženky, protože jsem měla k dispozici tak polovinu doporučeného množství sýra … a fotku nemám, vzpomněla jsem si pozdě. 

 Smaženky můžeme podávat s čím nás napadne. S chlebem, bramborem a tatarkou, já jsem zvolila obyčejný zelný salát s koprem.
(Zelný salát s koprem:
Potřebujeme: 1/2 čerstvého zelí, čerstvý kopr, sůl, cukr, citronová šťáva
Zelí si nakrouháme na jemno, trošku osolíme, ocukrujeme, ať pustí šťávu, promneme, přidáme nasekaný kopr, citr. šťávu dle chuti a necháme chvilku odležet.)
zuzi

orech_lit

Of, je to ten dole /ty kornouty bych ale také nezatracovala 🙂

 Posted by at 20.25

  15 Responses to “Stop emocím!”

 1. Jů, na recept se těším!! Teď jsi mi udělala radost, protože dneska je den debil. Jdu se řídit heslem z nadpisu a zadělat na něco dobrého sýrového.

 2. Fajn, já tě naladím, protože ten samý dezert jsem si dala v Litomyšli v cukrárně ve vrcholném provedení, stáhnu tu fotku :))

 3. Ono přez zimu leccos zchladne:-) Ale pod peřinou by mělo být teplo;-)Tak řekni sýýýr a usměj se, neřeš a nepřepínej;-)

 4. Inu, dokážu si představit i mnohem pitomější SMSku… :p

 5. Bos, říkám sýr a lezu pod peřinu. Je a bude tam teplo :)…

 6. aTeo, starej cyniku, tobě to fakt nepřijde ani trochu laškovný? Stárneš ….

 7. Jé.. vypadá to božsky! Jsem v zemi náhražek a škrobů a želatiny a takové dorty se tu nevedou. Já jsem si mezitím upekla tenhle jablečný koláč:
  http://dolcevita.blog.cz…m-kolaci

 8. Dobrý ráno, Of, vybrala jsi hezky, ta paní to tam má tak krásně nafocené a popsané …raději to tam nebudu blíže zkoumat, hubnu :)). Ale o víkendu přijede Honza a tak ten ořechový koláč upeču a zveřejním …

 9. kornouty bych rozhodně nezatracoval ani já

 10. [6] Kromě mrtvejch stárne každej, ty ne? 😉 Ale tohle by pro mě nebylo jedlý ani v dobách třeskutýho mládí. Partnerská entomologie mi byla vždycky protivná… :p

 11. Teoale co kdyz to oslovení partner vyžaduje?:-P

 12. Ano, Loupáku!

 13. aTeo, já to myslím jako že citově okoráváš víš, když tě nebere láskyplné oslovení. A jak ti safra říkaj doma, když nezlobíš??? Já tohle zase můžu. Ne teda brouka ale berušku.

 14. Mám přece jméno, stonožko… :o)

 15. … Člověče … teď poprvé mě tvůj komentář doslova … pohladil 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient