Čvc 262009
 

Děti se přičinily a barák je vyklizen. Uvnitř zůstal pouze na kupě rozmlácený dřevený nábytek, který byl k nepotřebě a dřevo = zbytky z doby, kdy jsme vyráběli dřevěné lidové hračky. Něco spálíme a něco si nechám odvézt na podpal domů. V otázce prodeje ještě ale jasno nemáme.
Trochu jsme si tedy začali užívat darů přírody. Předevčírem kratší vycházka k rybníku, včera jsme vyrazili do lesa na houby – a byli jsme docela úspěšní. Přinesli jsme domů vrchovatý košík. Dnes jsem uvařila bramboračku s houbami a obalila kvantum růžovek na řízky … a odpoledne jsme se konečně vydali na chatu do Roudné. Nejprve nás čekal šok! Hned jsem si vzpomněla na Saturnina: přijedeme k odbočce na mostek a mostek je v čudu! Naštěstí se dá k chatě dostat zadem, jenže tam se moc nedoporučuje jezdit. Je to příkrá lesní cesta a v mokru to klouže. Navíc naproti staví monstrózní rekreační objekt (sbohem romantiko!) a těžké stroje vyhloubily v tom bahnu hluboké koleje… Dolů jsme tedy s obavami z dalších událostí dojeli a vydali se na průzkum okolí. Museli jsme se dovolit sousedů chatařů, co mají přes řeku takový fórový ozdobný monetovský můstek – to abychom nemuseli hodinu obcházet či se brodit. Bylo nám dovoleno.
K mojí velké lítosti kultovní objekt koupaliště opět zeje prázdnotou a nejsouc opečováván, chřadne a chátrá. Smutná historie … Zpátky odcházíme krásnou lesní cestou po žluté turistické značce, kdy v jednom momentě se musí z ní nenapadnou odbočkou sejít a napojit se neznačenou stezku od Nových Hradů. Nasedáme do auta, dnes zde spát ještě nebudeme, zítra nás čeká velké zařizování v Pardubkách a Chrudimi – a s velkými obavami Zorka startuje stroj. Je to nervák! V půli cesty kopcem jen vyřkne obavu, že když se zastaví, bude to náš konec! Ale vyjela to! Od zítřka zkusíme v tom minimálním prostém prostoru chaty týden chatařit. Máme v plánu hlavně pěší výlety a návštěvu Litomyšle. Zorku zavedu do Klášterních zahrad a Portmonea. tak výletům zdar!!!

Přikládám fotkz ještěrky ze Sivého vrchu v Roháčích (foto Pete)

/files/jesterka_chocske_vrchy.jpg

 Posted by at 21.51

  14 Responses to “V lůně přírody”

 1. Ahoj drazí virtuální spříznění přátelé… z lůna přírody jsem dorazila na chvíli domů. Ještě mám dovolenou, ale budu myslím spát doma, a tak se občas ozvu. I fotograficky, neboť jsem si s předchozí rozvahou a zároveň spontánně pořídila i nový přístroj CANON PowerShot SX1 IS. Testují, ale zdá se, že budu spokojena. Vybrala jsem si ho ostatně sama, tak si musím zvyknout. na některé věci se ale zvyká moc dobře… včera jsem byla na houbách a našla jsem samé pravé bílé hříbky a hřiby koloděje v neobvyklém množství. Asi rostou … zdraví zuzi

 2. Ahoj:-)

 3. Pro oživení přidám krátký sportovní verš.
  Pád z kola udělal z kance vola.

 4. … že by dnes??? lehký odpolední spánek osvěží, tak snad večer se zde ukážu :)).

 5. Další sportovní.
  Když jsem cvičil prostná, byla jsi skvostná, zato na kladině bylas pěkná svině

 6. odkud bereš tu prostonárodní poezii?

 7. to je původní tvorba, šedý, přidám něco fungl nového.
  Ze zápisníku moderní pětibojařky.

  Nejdřív jsem vrhla a pak rychle zdrhla.

 8. mám takové zemité věci rád. Schválně, jak by to hodnotil Henry Psanec.

 9. Hmm.. já jsem asi snob, mě to zase příliš nenadchlo … tak jsem se zdržela komentáře.

 10. V tom je zuzi něco jiného, než snobství…

 11. Jaromíre, ty všehozpyte lidských duší 🙂 …

 12. Nejen duší…

 13. Speciálně pro šedého přidám něco z gymnastického desatera.

  Každý správný gymnasta nekouří a nechlastá. Nanejvýš si zahulí, nebo čichá čikuli.

 14. Dobrá rada pro bezradného radního.

  Seřiď si řiť.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient