Čvc 232008
 

odcházím … a je tu středa!

Tak tak, poslední týdny trávím v práci čas i po práci. Bez počítače se neobejdu, a to zrovna nemyslím na blogování…. Dnes je středa, a tak nás čeká 4. pokračování soutěže na téma erotika v literatuře. Jenže ikarosáci jsou čím dál větší noční ptáci a do osmé večerní (minulý týden zveřejněno ve 20 h., týden předtím v 19 hodin) taky čekat s nejistou nadějí nehodlám. Kdo soutěžíte a jsme připojeni na síť, můžete to skouknout sami, já až ráno www.ikaros.cz.
Čekají mě v nejbližší době různé zážitky. Kromě dovolené a Emmy, třeba v sobotu svatba. Brácha vdává dceru. A vůbec nejlepší je, že se tak stane na mém kultovním místě, v Maštalích. Na zámku v Nových Hradech obřad a veselice v zájezdní chatě Polanka.
A dnes jsem se dověděla podrobnosti mého nového angažmá, myslím tu smuteční řeč v městském muzeu za starou expozici. Tak účinkovat v té skeči mají i mí kolegové tj. houslista a varhaník. Asi to ale bude bez rakve…. Možná by se mohlo podávat pohřební pohoštění: rakvičky, věnečky a lak na rakve.
A to je dnes vše. Zavřete oči, zuzi odchází …

 

 Posted by at 18.10

  10 Responses to “Zavřete oči,”

 1. jeden z těch lepších obřadůhttp://www.liveleak.com…195144220

 2. TS – to se ti tedy povedlo 🙂 díkJirko, moc děkuju. Koukám na to od rána snad pošestý, je to fascinující obřad, a to nerozumím ani slovo :). Inspiruje mne to velmi a přemýšlím, zda by bylo možné něco takového uspořádat zde- jo, šlo by to. Máme krásnou divadelní hymnu Skoby … nejvíc mě bere ta bezprostřednost … nástup “zpěváků” a pak to kolektivní zpívání s pískáním. Jirko, co je to prosím za píseň, je to tak známé … seženu si noty a chtěla bych to zkusit otextovat nebo to dát Štěpánovi (autor naší skobácké hymny) … snad mám chuť i tohle použít na loučení s expozicí v muze, úplně to vidím … ještě jednou moc děkuju.

 3. je to závěrečná píseň z filmu život Briana. Always look at the bright side of Life. http://www.youtube.com…HPOzQzk9Qo
  Obřad je z doby, kdy umřel Graham Chapman, člen skupiny Monthy Python Flying Circus. Jeho život byl sám o sobě vyjímečný, nejen proto že byl gay, ale i pro jeho životní styl. Ti lidé jsou jeho kolegové, rozeznáš snad Michaela Palina, Johna Cleese (hovoří), Terry Giliama, a další. Hodně o té písni přemýšlím. Je velmi silná, silnější než jen součet slov, hudby, zpěváků a situace, v které je zpívána.

 4. Znám MP a mám ráda jejich humor, ale nesystematicky. To jsem pochopila, že je to setkání – obřad na rozloučenou s GCH i že ukazují v obecenstvu jeho kolegy. Že nerozumím textu a projevu mi sice trochu vadí, ale i tak mě to dostalo. Sleduji a vyhodnocuji to citem :). Píseň je krásná. jdu si jí poslechnout na YT. Děkuju TS 🙂

 5. TS, anglický text jsem našla na YT “hned vedle”, hledala jsem český překlad. Našla jsem jediný,
  Když všechno v životě je špatné….
  Máš pocit jako bys zešílel……
  Celý svět se proměnuje v kletbu a nadávku
  Když žvýkáš chrupavku života
  Nenadávej, vem si píšťálku
  Všechno se změní v lepší
  A …..vždy hledej štastnou stranu života
  …..a uvidíš, že se ti rozsvítí….

 6. to je špatný automatický překlad z angličtiny do češtiny. Nejlepší překlad je přímo v titulcích filmu, to bys jej ale musela vidět. Možná že titulky se dají najít na webu zvlášť.

 7. On svět má fůru vad,
  že by ses vztek’ snad.
  Na všechno se chce jen klít a nadávat.
  Než si tak škaredit mysl,
  co kdyby sis radši pískl?
  Může to dát věcem lepší zvrat.

  A tak… život vždy z té lepší strany ber.
  život vždy z té světlé stránky ber.

  Život že tě semlel?
  Tak to’s na něco zapomněl:
  smát se, zpívat a tancovat.
  Že jsi dopad’ na hnůj?
  Jen se rychle vzpamatuj,
  našpul rty a pískej co to jde.

  A… život vždy z té lepší stránky ber…
  život vždy z té světlé stránky ber…

  Život je absurdní kus
  a smrt jen řekne: “šlus”.
  Vždy, když dohráls, musíš končit s poklonou.
  Svý hříchy zapomeň – a do lidí se křeň,
  jen užij si to před poslední oponou.

  Tak nehleď smrti na rub, když má i líc,
  Než poslední dech vydere se z plic.

  Život stojí za prd
  a smrt je sirkou škrt,
  život sranda je a smrt je špás,
  Když všecko je jen show,
  tak ať se aspoň zasmějou,
  Věz, že poslední smích je jenom na nás.

  A tak… život vždy z té lepší stránky ber…
  život vždy z té správné strany ber…

  Myslím – O co tu jde? Byl jsi nic a zbyde zas nic. Co jsi ztratil? Nic.

  A tak… život vždy z té lepší stránky ber…

 8. Ahoj Jirko! To je tedy gól!! Ty jsi text přeložil a dokonce ne jen tak “nějak”, ale s rýmy. No, ještě jsem se nedívala, jestli náhodou se nejedná o skutečný text. Kdyby se podle tvého přebásnění dalo i zpívat, to bys mě opravdu “uzemnil” …

 9. … Tak jsem Jirko zkusila zazpívat tvůj text a je to výborný, budou stačit jen drobné úpravy a když tak se dá přejít do divadelní deklamace … moc moc děkuju. Teď musím pro to nadchnout muzikanty a ještě muzejníky, ti by tvořili tu gardu příchozích. Uvidíme, co z toho bude!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient