Čvc 092008
 

… a je tu zase středa!

a se středou přichází další otázka Letní soutěže internetového časopisu IKAROS, již druhá. Vzpomínáte … před týdnem?

První odpověď Píseň písní byla správná, a tak jedeme dál. Naše šance jsou velmi dobré, protože první odpověď správně uhodlo pouze 70 soutěžících ze 71. Snad jsou mezi nimi i někteří z vás, doufám velmi – ti , kteří náhodou nebo cíleně čtou nebo minulou středu četli tento blog. Takže se sejdeme ve finále – když si budeme pomáhat. A začít můžete i teď, nic není ztraceno, protože náročnost bude neustále stoupat!

A nyní AKTUÁLNĚ:

2. otázka: Boccacciův Dekameron není třeba nějak zvlášť představovat. Kdo však poprvé převedl některé z jeho příběhů do češtiny? Napovíme, že žil ve 2. polovině 15. století a že i jeho vlastní dílo nepostrádalo erotický nádech. Za správnou odpověď dostanete dva body.

Správná odpověď a další otázka budou zveřejněny ve středu 16. července 2008.

***** Tak na tohle ještě stále Zuzi stačí … správná odpověď zní: Hynek z Poděbrad a zde je důkaz

 

Já už jsem odpověď poslala a nyní je řada na vás. zuzi

 

 

 

 

 Posted by at 19.40

  11 Responses to “Myslíte, že jste znalci erotické literatury 2?”

 1. Jenom zírám… Gratuluji k vyřešení další otázky!

 2. zuzi, to je opravdu snadná soutěž, stačí si vždycky počkat, až tady zveřejníš správnou odpověď a fertig…díky

 3. Teď to bude vypadat, že se chlubím cizím peřím, ale Hynka z Poděbrad jsem poznala také. Docela se těším, co přijde dál.

 4. šedý … 🙂 každej si pamatuje spoustu hloupostí, které nikdy nikde neuplatní a hle – najednou se jedna hodila!

 5. loupáku, jen si nelibuj a buď stále ve střehu. jestli dojde na tvoji oblíbenou “Píseň o k …” nebo jak se to jmenuje :)tak budu úplně mimo!!!

 6. nassimon – doufám že soutěžíš též. je mi ctí zařadit se po bok takové horké favoritky. Společně k cíli, nebo jak jsem to četla kdesi … asi v lékařské ordinaci mého lékaře, fanouška modrých ptáků

 7. zuzi: nebuj se nic, všechno poznáme, vyguglujem nebo uhádnem

 8. Loupáku, ANO! směle tedy do dalších kol!!!

 9. Zuzko, já jenom tak přicmrndávám, nesoutěžím.Jednak nejsem soutěžní typ a jednak si nevěřím. Ale ráda se připojím k vyhledávání rozumů. Jenom ty modré ptáky ode mě držte raděj dál, mě se víc líbí zelená barva. U ptáků obzvlášť.

 10. Loupáku, tebe se musím zastat. Kniha o kundě vyšla asi před rokem a je moc zajímavá. Nejde ani tak o erotiku jako spíš o to, jak tento ženský orgán vnímaly různé civilizace před námi a tak. Rozhodně nikoho (snad) nepohorší.

 11. nassimon – čekala jsem tedy více aktivity, ale bereme i dobrého přicmrdávače.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient