Kvě 202008
 

dvě nádražky

Vzpomněla jsem si, že ještě mám v záloze dvě nádražky. Chrudimskou a Budějovickou. Chrudimskou z cesty domů z Jičína a Budějovickou jsem prozkoumala, když jsem jela na dovolenou za dcerou. V Budějicích jsme měli sraz a chvíli volného času jsem využila k této činnosti. A zde jsem poprvé narazila na velmi nevlídného hosta. Nepříjemná vzpomínka. Paradoxem je, že na snímcích jeho tvář není takřka vidět. Znejistil mě a již nebudu nikdy jako dříve tak smělá a neohrožená v tomto prostředí.
nadrazka CR 5V Chrudimské nádražce jsem se dovolila paní hostinské a protože nádražka je malá, také jsem zahlaholila na celý výčep a zeptala se hostů. Ostýchali se jen malou chvíli a navázali jsme záhy upřímný kontakt. Hlavně se štamgasty – ženami. Byly na svou hospůdku pyšné a není divu. Povšimněte si dekorativních detailů. Různé doplňky, dřevo, umělá zeleň, kačer a jiné svérázné artefakty vytváří z tohoto prostoru útulnou světničku. Vrcholným projevem důvěry bylo, když jsem byla upozorněna na krásné WC, a tak jsem využila tohoto pozvání a šla se podívat a také přináším důkaz. Čisté nové krásné, nezbylo mi, než tuto kabinu uznale pochválit! Skvěle jsme si notovaly….
A nyní již beze slov vychutnejte atmosféru chrudimské nádražky.

nadrazka CR 1

nadrazka CR 2

nadrazka CR 3

nadrazka CR 4

nadrazka CR 6

A dále následují již tři snímky z nádražky budějické.

nadrazka CB 1

nadrazka CB 2

nadrazka CB 3

Dala jsem si kávu a při té objednávce jsem oslovila výčepního se svojí prosbou. Svolil zcela samozřejmě. A byl to CHLAP jaksepatří (vidíte ho nejasně za barovým pultíkem). Takový pořízek, ranař. Nabyla jsem jistoty, že mne nedá, kdyby něco, a protože prostor restaurace byl dosti rozlehlý, neměla jsem chuť se zviditelňovat hlasitou prosbou směrem k hostům. A to se v poslední fázi ukázalo velkou chybou. Vyfotila jsem si své tři záběry a sedla ke kávě. Přitom jsem si všimla, že se na mě dívá jeden muž, a tak jsem se na něho lehce usmála. Další omyl. Byl to nějaký zápalka a jako když ho tneš do živého. Pustil se do mě a vyhrožoval, že mi vyhodí foťák z okna a též jinak se projevoval nepříjemně. Koukal na mě zle a nikdo se mě nezastal. Zůstala jsem v tom sama. Nebylo mně do skoku, a tak jsem mu postupně nabídla několik možností, až nakonec jsem byla ochotna snímky vymazat za jeho asistence. Toto ponížení a mé viditelné rozpaky mu asi stačily, a rozhovor ukončil tím, že na mě peče. Neprotahovala jsem pobyt v této nálevně, vypila kávu a šla zaplatit k baru. Omluvila jsem se vrchnímu za nepříjemnost, kterou jsem vyvolala a on ačkoli se mě nezastal, divil se velmi proč ten jinak klidný chlap tak vyletěl jako kdyby ho hledal Interpol… Škoda, že nebyl předtím galantní a nechal mě v tom tak vymáchat. Mrzelo mě to. zuzi (jestli chcete, můžete si tipnout, který padouch zuzi tak pokořil… a mimochodem, jak jste na tom vy? Zastali byste se zuzi v nesnázích nebo koukali jinam jako všichni v Budějicích ?))

 

 Posted by at 22.14

  14 Responses to “Jednou to přijít muselo!”

 1. zuzi, napsala jsi to moc pěkně! hezky se to čte 🙂 s focením lidí mám zatím problém , a proto je moc nefotím. příroda je víc v poho. :-)časem pošlu nějaké foto. opatruj se !! 🙂
  lada

 2. Díky Láďo, zdá se mi, že se mi psaní daří když se mi podaří vystihnout své skutečné pocity. A fotky si ráda prohlédnu, dala jsem do odkazů svůj e-mail 🙂

 3. Ten pán se možná moc dívá na televizi, jak tam každá pravá skutečná hvězda mlátí do fotografů, je to in, možná jsi mu polechtala ego víc než si byl ochoten připustit. A nebo to byl prostě magor. Po 3 pivech.

  A zastala bych se tě. 🙂

 4. Fotit cizí lidi bez jejich souhlasu je protizákonné.Zakazuje to občanský zákoník. Už čtyřicetčtyři roky to zakazuje.

  § 11

  Fyzická osoba má právo na ochranu své osobnosti, zejména života a zdraví, občanské cti a lidské důstojnosti, jakož i soukromí, svého jména a projevů osobní povahy.

  § 12

  (1) Písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkající se fyzické osoby nebo jejích projevů osobní povahy smějí být pořízeny nebo použity jen s jejím svolením.

  (2) Svolení není třeba, použijí-li se písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky nebo obrazové a zvukové záznamy k účelům úředním na základě zákona.

  (3) Podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy se mohou bez svolení fyzické osoby pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též pro vědecké a umělecké účely a pro tiskové, filmové, rozhlasové a televizní zpravodajství. Ani takové použití však nesmí být v rozporu s oprávněnými zájmy fyzické osoby.

  § 13

  (1) Fyzická osoba má právo se zejména domáhat, aby bylo upuštěno od neoprávněných zásahů do práva na ochranu její osobnosti, aby byly odstraněny následky těchto zásahů a aby jí bylo dáno přiměřené zadostiučinění.

  (2) Pokud by se nejevilo postačujícím zadostiučinění podle odstavce 1 zejména proto, že byla ve značné míře snížena důstojnost fyzické osoby nebo její vážnost ve společnosti, má fyzická osoba též právo na náhradu nemajetkové újmy v penězích.

  (3) Výši náhrady podle odstavce 2 určí soud s přihlédnutím k závažnosti vzniklé újmy a k okolnostem, za nichž k porušení práva došlo.

 5. Billy, asi všechno dohromady :),a ještě se možná chtěl vytáhnout před blondýnou u stolu. Představuji si tu situaci, vidím to živě a hlavně slyším – určitě by to bylo hodně sprostý, až se to stydím napsat!

 6. MDíky za upozornění, já se v těchto a podobných věcech řídím citem a zatím přežívám bez větší úhony. Jsem slušný člověk.

 7. nádražka naádražka, vostatní pajzly sou chabá náhražka!

 8. Docela pestrý koníček:) Nevím, který to byl, ale určitě bych se zastal, zavolal bych na něj “Hele, co děláš, co ti ta holka dělá, prosimtě..?” A bylo by. Nicméně bych se zeptal ne hlasitou prosbou směrem ke všem hostům, ale obešel bych všechny obsazené stoly, ať je to z oka v oko, bylo by to takové lepší. Když chce, ať se zdejchne ze záběru, hostinský to povolil. Vsadím se, že by zůstal sedět na prdeli, lenoch.

 9. Loupáku, ani nádražky už nejsou to co bývaly…. a ten tvůj komentář, to je povzdech loupáka-basníka nebo nějaký staropražský kuplet?

 10. Kamio, zastal by ses mě, to je slovo chlapa! Děkuji. Ta rada obcházet všechny obsazené stoly je mi nějaká povědomá? …, co myslíš, mohla bych přitom hosty i vyinkasovat?

 11. zuzi,to záleží na tom, jak bys byla oblečena. V zásadě by měly slavit úspěch dva druhy oděvu. První číšnický se slovy “Polívčička byla?” a druhý a’la princezna Koloběžka. Obojí by mohlo zabrat;-)

 12. haha, Kamio, princezna Koloběžka :), ta by tomu nezdvořákovi pořádně zamotala hlavu!!! Ledy by roztály a bylo by mu ctí se s ní vyfotit :o)))

 13. Na nezdvořáky jedině netradičně! 😉

 14. Ano, netradiční postupy slaví úspěchy i na jiných kolbištích!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient