Zář 022007
 

bzzzzuziA tak jsem si vytáhla z foťáku pár fotek a mírně upravila, že vám ukážu, co je u nás nového…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pumpa v zelenem

Náš obecní pumpa dostal na zimu nový nátěr! Pamatujete? Přednedávnem byl modrý.

 

drozd

To je drozd zpěvný. Nemá žlutý zobák jako kos, má skvrnité bříško a na zimu odlétá na dovolenou do teplých krajin. Po svých.

 

gazanie

 

Gazánie – zahradní květina, kterou mám ráda. Tato je, pravda, trochu přešlechtěná, ale když se kupují mladé sazenice gazánie, kupujete zajíce v pytli. Alespoň u nás! Co sazenice, to jiný květ. Ale to se mi právě na tom líbí.Mám ráda překvapení.

 

 afrikan

 

Afrikán – květina, která se vyskytuje v nepřeberném množství tvarů a barev. Tahle vypadá elegantně, povedla se!

 

 nejaka housenka

 

A tohle je nějaká chlupatice z bazalky.

 

 brectan plodonosne vetve 1

 

V pozdním létě a na podzim to u nás hučí jak ve starým úle. Tedy když si stoupnete k opukovému plotu obrostlému břečťanem. Jeho plodonosné větve kvetou později, a tak je tam ve slunečních podzimních dnech stále narváno. Já vím, na těch fotkách to tak nevypadá, ale vybrala jsem ty nejhezčí, a na těch se zrovna skoro nic neděje. Ale v téhle informaci mi můžete věřit. Zuzi.

 

brectan plodonosne vetve 2

 Posted by at 21.56

  20 Responses to “Mně se ještě nechce spát!”

 1. Mně se taky nechce spát, sakra!A zrovna bych tak psala a diskutovala, zuzi, hihi.
  Jo, mohla bych si vzít noťas do obýváku (tady bude spinkat návštěva, a i když jí nevadím, mě ruší dýchání za zády, když píšu, hihihi), ale na noťas mám stále větší alergii. Ale čtu vás, čtu, pište!!!! (úsměv)

 2. Taky sem ráda chodíma čtu si, ale jednou se zde tím kolečkem na myši uroluji k smrti. *mrk*

 3. Spát se mně nechce, ale v kuchyni neumytý nádobí a vedle mě kupa prádla z půdy. měla bych se do toho pustit, jinak dostanu zítra sprďunk od matky, jdu na to! Dobrou a děkuji Kash a Báro za návštěvu!

 4. A mě se taky nechce spát, protože vím, že je ještě hodně příjemných blogů, které jsem dnes nenavštívil (úsměv). Ta první fotka potěšila nejvíce (mrk)

 5. A me se zase spat chce:-) tedka jsem dorazila z hezkeho nedelniho vyletu a nemuset zitra do prace,tak si vetknu do oci dve sirky a este bych to vydrzela…

 6. lítají na ten břečťan včely, nebo jen různé bzukny? 🙂

 7. je ráno… vida, půlnoční návštěvníci… Aleko, Lexulka, Jirka, to já se už asi převalovala v posteli … začíná školní rok, tak snad nastává doba relativního klidu. Alespoň tady, doufám …
  Na ten břečťan lítají jen včely, co jsem postřehla a krásně to tam bzučí jako když kvetou lípy. Chodím tam postávat :o)

 8. Ten drozd je moc hezký.A ta housenka taky.
  Co takhle dát je dohromady, aby se skamarádili…

 9. M,děkuji za nápad na zajímavý pokus, slibuji, že o tom budu uvažovat, jestli ovšem ta chlupatice už někam nezmizla a jestli drozd už nemá zapakovaný a na poznávání nových kamarádů nemá ani pomyšlení :o)

 10. JuuuPekný fotečky, rád si tu občas počtu.

 11. Psycho,díky díky a návštěvu oplatím!!!!!

 12. Objev Narazila na stránky teprve dnes, čtu a čtu a čtu, ani jádla nežádám, budu chodit stále, díky

 13. jéje, díky! dnes samá nečekaná návštěva!tak tě tu vítám hadimrcho, byla jsem se u tebe taky mrknout a hned jsme zajásala nad tím retro černobílým modelem s tím pánským kulatým kloboukem…. taky zajdu!

 14. Velmi zajímavé stránečky, apropo městečko na webu není Polná, čauky

 15. gazánie je úchvatná, housenka odporná 🙂

 16. Ještěrko, ta chlupatice je ve skutečnosti velmi malá, já bych jí do ruky vzala – na rozdíl od pavouka.

 17. Koukám Zuzi, že foťáček už pěkně do tvých rukou zapadá a fotečky jsou jako lusk! 🙂

 18. Díky Martine, jsem spokojená, ale zase jsem se zasekla se studiem manuálu, potřebovala bych učitele, přísného učitele :o)

 19. Přísně!Takže si přísně posouvám brejle ke špičce nosu (jen nesmím chodit, to bych zakopl) a pravím: manuál u takto složitých mašinek je třeba pečlivě a opakovaně studovat. Já kupříkladu až nyní přišel na to, že když v tom svém vypnu softwarové “vyžehlování”, doostřování a odzrňování snímků, jsou výsledné fotografie mnohem přirozenější.
  Takže si ze mně neber příklad a studuj mnohem poctivěji. Umí to někdy až moc věcí, proto je občas vhodné je všechny umět nejen využívat, ale sem tam i vypnout 😉

 20. Ejhle externista!!! To jsem se lekla, až přemístila jsem manuál k posteli i s fotoaparátem. Zkusím to a příště prosím do jedné ruky rákosku a na druhé vztyčit varovně ukazovák… :o)))

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient