Čvn 172007
 

pelmel

Retro letí … je to tak týden jsem viděla jednoho známého ze Včelákova, jak si to hasil ke svému autu na náměstí a já strnula, co to je za krásné auto. Ta netradiční barva a design. No, a on to byl vyblejskaný trávově zelený moskvič. Jaké to příjemné osvěžení po těch nudných aerodynamických dokonale ladných tvarech! Řekla jsem si.

Ale je to trochu jinak. Přichází nová móda ve starém vydání – letí socialistický design. Sláva! – prodává se opět Fichtl, Pařez, Pincek, Kozí dech, náš starý známý Jawa Pionýr. Opavská firma Motoscoot  vzkřísila jeho zašlou slávu a vyrábí jeho repliku pod názvem New Pionýr! Velký hit – prodáno 150 kusů a kdo nemá dnes pionýra, ten je dokonale out!

 

Šumná města stále v kurzu – Hlavní cenu 3. ročníku mezinárodního festivalu filmů o umění Arts&film 2007 v Telči získal seriál ČT Šumná města.

 

Tipy na léto – zatrhněte v kalendáři:

1.7.2007 a 25.8.2007 Noční prohlídky Rosa coeli. Místo konání: Dolní Kounice.

Unikátní noční prohlídky zříceného kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích. (je to u Brna). Klášter i chrám bez střechy je nasvícen jen plameny, hraje stylová hudba. (info tel. 546 421 310, www.dolnikounice.cz)

 

Tipy na léto – Moravské vinařské stezky

Síť stezek má 1200 km, každý z 10 vinařských regionů má svůj vlastní okruh a vzájemně jsou propojeny páteřní Moravskou vinnou stezkou, vinoucí se od Znojma k Uherskému Hradišti. Rovinatá Morava je ideálním terénem třeba pro Zuzi. Nerada šlape do kopců, to sesedá. Nejlépe se mi jezdilo na kole s jedním astmatikem, s tím jsme si notovali a nikam jsme nespěchali. Takhle jsme se toulali Českým rájem  :o).

Podrobnosti na www.vinarske.stezky.cz

 

Tipy na léto – šlapací drezína – Ratíškovice u Hodonína

drezína a někdejší Baťova důlní dráha vám umožní nečekaný sportovní zážitek. Drezíny slouží pro 4-6 osob a je o ně velký zájem. Proto se doporučuje rezervace (info tel.724 247 671, www.ratiskovka.com)

 Prahu čeká boom knihoven a Klementinum si oddechne – Ještě před Kaplického šapitó na Letné bude otevřena nová Národní technická knihovna v Dejvicích. Pojme i dalších několik vysokoškolských knihoven a knihovnu šesté městské části. Svazků se tam vejde cca 1,7 milionů (pro srovnání Národní knihovna má teď cca 6,3 miliónů svazků) 

Bohdan Sláma točí nový film: Venkovský učitel.  Bude to prý zase citovka … a točí se v Miroticích. BS praví, že film vznikl tak trochu kvůli Zuzaně Bydžovské, protože s ní chtěl strašně moc pracovat. Dále hrají charismatičtí Pavel Liška, Zuzana Krónerová, Miroslav Krobot.  "Film je o řetězci neopětovaných lásek. Každá z postav se s tím vyrovnává po svém. Nakonec sice třeba nenajde lásku, ale alespoň hluboké přátelství, což je také jistá forma lásky. Každý kousek lásky má v tomhle světě svou absolutní hodnotu."  konec citátu.

Zuzi dodává … nevím, jestli se tahle definice dá použít paušálně … určitě nee, napovím citátem … Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní..

 K zamyšlení: Moderní morálka podle Stanislava Komárka:

Co bylo, bylo. Je třeba po způsobu lesní zvěře, která nehřeší, protože ani nemůže, užít dnešních šancí a nemyslet na minulost ani na budoucnost. Je třeba se po vzoru merlíků a lebed (plevele) vrhnout na každou volnou plochu a její živiny vyžrat. Zuzi komentuje: FUJ!

 

 Z Lidovek 15. a 16.6 vybrala zuzi

    

 Posted by at 20.52

  7 Responses to “Pár dobrých zpráv a tipů na prázdniny a dovolenou”

 1. charismatická je bydžovka, ostatní neznám.

 2. Máš dobrý vkus, lední brtníku.

 3. … ale přijde mi malinko “šílená”

 4. Bydžovská je super a pokud tam bude i “Lišák”, tak natáčení bude docela psina…
  “Pionýr”, no těpic… sousedovic kluk na chatě ho má, tak to bude junior taky otravovat :-).
  Pár typů navíc:
  http://www.velehrad2007.cz/

  http://www.hradsloup.cz/main.php3?lang=cze&pages=action

  http://www.kasperk.cz/index.php?id=8&subid=61

 5. Ireno, díky za tipy… s tím Novým pionýrem to není žádná laciná záležitost. Psalí, že si ho kupují pracháči a třeba ho mají jen jako dekoraci v kanceláři. Aby to nebyl nakonec “český harley” …

 6. :-)))Mlaďas loudí “starýho”, chce se v něm hrabat :-)))

 7. Ireno, ty máš teda vytříbený literární styl :o)))))))Hrabat? to mě nepřekvapuje. Tady se v motorkách hrabe každej kluk jen ten můj ne, ale vlastně mě to překvapuje u Pražála, že by to hoši měli v genech?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient