Čvc 132012
 

3. krok

3. krok ke štěstí

  • Překonejte  svého vnitřního lenochoda  a přidejte plyn: místo do auta naskočte na kolo, místo jízdy výtahem vyběhněte schody. Brzy se dostaví chuť na běhání, aerobic nebo posilovnu.

reakce:  Jak jsem již včera prozradila, třetí den je potřebné přidat plyn. Mám s tím trochu problém. Auto nemám, ani kolo, běhání považuji za zdraví škodlivé, aerobic ani posilovna mi nesvědčí. Už jsem po letech existence jaksi opotřebovaná a cvičení a pohyb volím s ohledem na tento handicap. Ještě stále naštěstí existuje široká škála pohybů, které mi svědčí a udělají stejnou službu jako ty výše  jmenované možnosti. Plyn jsem přidala tak, že budu cvičet nejen ráno, ale i večer a radostně.  

Knihy z fondu vyřazuje i kolegyně v odd. dospělých a tak jsem získala do svého vlastnictví knihu F. Cartera: Odvedu vás do Sierry Madre. Došla jsem k ní přes jinou knihu – Škola malého stromu. Ta je opravdu strhující, i když ke konci smutnější a smutnější… Ale do té jmenované Odvedu… o náčelníkovi Apačů Geronimovi a jeho boji za svobodu kmene jsem se ještě neměla odvahu začíst. Stejně jakose dosud zdráhám shlédnout film o Lidicích a Hebermannův mlýn. A věřte, že nejsem sama, o podobném „bloku“ mluvil na školení i František Zborník, náš lektor.

S úžasem a bezradně sleduji kausu Parkanová a Kalousek. Z jakých různých úhlů se lze na ni dívat a jednoznačné stanovisko zvolit nelze. Já s jejím vydáním souhlasím. Měla zodpovědnost a jestli na tu funkci neměla koule a byla jen loutkou, ať se to ukáže.  Na posty nejvyšší nepatří žádná figurka co si s ní může každý dělat co chce.  Vzpomínám si na její éru pouze z hlediska kuriozit. Jak vyznamenávala psy a s Vyčítalem pěla tu šílenou píseň. Podobnou perzónu máme nyní na postu ministra kultury. Ta ovšem o sobě nedává vědět vůbec, protože neví která bije a bojí se veřejně promluvit, aby se neztrapnila. Tak to cítím. Jsem zvědavá, kdy konečně ve vládě bude za kulturu někdo důvěryhodný a rozumný, který ví, že kultura národa není na posledním místě ale na prvním.

Dočetla jsem se, že vláda chce krátit rozpočet Ústavu pro studium totalitních režimů. To je taky dobrej kejkl, dívala jsem se, co to je za kolos. A to je jen jeden z mnoha institutů a ústavů o jejichž existenci běžný občan nemá ani tušení. – Do roku 2015 by měl této instituci klesnout rozpočet z letoších 151,4 milionu na 134,7 milionu korun, tedy téměř o 17 milionů.  Já bych ten slavnej ústav zrušila. Bádaj na tom už 2o let, to snad stačilo, případný badatel může bádat i bez té šílené administrativy…  celý text  Pro zajímavost … Národní galerie  letos dostala od státu 227 miliónů korun a nestačí jí to.  Takže nějaké rezervy tu jsou!

 Posted by at 20.12

  2 Responses to “30 kroků ke štěstí”

  1. Zuzi, coby neřidič a necvičič zvolím jako 3. krok rychlou chůzi. Knihu o Geronimovi jsem četla kdysi dávno, tehdy na mne dost zapůsobila. Nemám takové bloky, co se týče filmu a literatury, ale mám je, co se týče politiky. Vzhledem k poslednímu politickému dění, se není čemu divit.

    • Evi, díky za zprávu, já politice vůbec nerozumím, vždycky jen něco šíleného zaslechnu, ale neumím si udělat ten správný názor, když o tom nevím zhola nic. Jsou to magoři, jeví se tak, a přijde-li mezi ně někdo normální, buď se stane magorem taky nebo ho pošlou do ptáků… je to absurdní divadlo a někteří herci tam strašej už 20 let a nikdo je tam odsud po dobrym nedostane (třeba takovej mladej-starej Benda, a svýho bráchu má usazenýho v tom ústavu pro zkoumání totalitních režimů, včera jsem se probírala těmi jejich stránkami a bylo mě z toho nějak šoufl…). Dnes novou lekci nedám, pustila jsem se do vyklízení augiášova chlívu, S největším odporem a pocitem marnosti. Jdu si dát ještě pár sklopek… tak zítra…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz